Zima w Polsce bywa w ostatnich latach trudna do przetrwania. Brak śniegu, a temperatury oscylują w okolicach trzech stopni na plusie. Do tego szarość świata, wszechobecna cisza, chlapa i częste deszcze… Co więcej, nawet gdy zima jest piękna, mroźna i biała, niektórzy ludzie czekają tylko na ciepło i słońce. Dokąd uciec na zimowy urlop, by złapać trochę promieni?

[Krótki odpoczynek w Egipcie]

To z pewnością najpopularniejszy, ale także najkorzystniejszy cenowo kierunek. Odpowiednio wcześnie upatrzona oferta pozwala spędzić tydzień w tym niesamowitym kraju za naprawdę niewielkie pieniądze. Na jakie temperatury można liczyć? Styczeń i luty to w Egipcie powyżej 25 stopni, choć noce są zimne. W morzu jednak można kąpać się bez przeszkód, a wiele spośród hoteli oferuje podgrzewane baseny. Zima to także idealny czas, by zwiedzić Kair czy Dolinę Królów. Nieco niższa niż latem temperatura nie męczy, a i tłumy są nieco mniejsze.

Egzotyczna Dominikana i Bali]

Dla tych spośród spragnionych słońca, którzy chcą na kilka dni znaleźć się w całkiem innym świecie, a przy tym ich budżet nie jest zbyt mocno ograniczony, biura podróży przygotowały wyjazdy do Meksyku, na Dominikanę, Kostarykę i Bali. To gwarancja spotkania z kulturą i otoczeniem całkowicie innym, niż znane na co dzień. Egzotyczne potrawy, lazurowa woda, poznawanie lokalnego życia i piękne zdjęcia, a to wszystko w temperaturach zbliżonych do Polskiego lata. Pogoda w tych zakątkach świata raczej nie bywa kapryśna, nie trzeba się więc obawiać trafienia na deszcz czy na przejściowy chłód.

[Wyspy Kanaryjskie]

Także i wyspy z archipelagu Wysp Kanaryjskich są coraz bliższe poszukiwaczom słońca w zimie. Temperatury są tutaj podobne, jak w Egipcie, a piękne plaże, czysta woda i ciepłe kąpiele potrafią przywrócić do życia. Tygodniowy urlop na Wyspach pozwala nabrać sił, by stawić czoła zimie w Polsce. Warto zaplanować go już jesienią, a najtrudniejszy okres w roku – sam jego początek – stanie się momentem wyczekiwanym z niecierpliwością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here