Kraina potężnych faraonów zafascynowała świat już w XIX wieku, zatem moda na podróżowanie po egipskiej ziemi nie jest nowością. Biura podróży wiedzą doskonale, że wycieczki śladem najwspanialszych budowli egipskich wciąż cieszą się wielkim powodzeniem. Nie powinno to nikogo dziwić. Urlop w Egipcie jest doskonałą okazją dla tych, którzy wypoczynek chcą połączyć ze zwiedzaniem niezwykłych obiektów. A tych na terenie Egiptu nie brakuje. Gdzie warto się wybrać, by w czasie wycieczki po tym kraju móc zapoznać się z jego wyjątkowymi atrakcjami?

Jednym z tych miejsc, którym biura podróży poświęcają coraz więcej uwagi, jest starożytne Abydos. Można się tu bez większych problemów dostać z obszaru wyjątkowo chętnie odwiedzanego Luksoru, choć i wycieczki z Kairu zaglądają tu bardzo chętnie. Dlaczego to starożytne miasto jest tak chętnie odwiedzane przez tych turystów, którzy postanowili spędzić urlop w Egipcie?

Przyczyn popularności miasta Abydos jest wiele. Sporym zainteresowaniem cieszy się ono wśród miłośników historii. Wynika to m. in. z faktu, iż w czasach starożytnych miasto to było cenionym ośrodkiem kultu Ozyrysa – boga zaświatów, któremu Egipcjanie oddawali wyjątkową cześć. Świątynia, którą można tu zobaczyć, do dziś uznawana jest za jednej z najciekawszych przykładów sztuki egipskiej. To właśnie tu można zobaczyć tak wielką ciekawostkę, jaką jest Galeria Królów. Jej zwiedzenie od lat polecają nam znane biura podróży, a turystów, którzy chcą skorzystać z takiej historycznej wycieczki, wciąż jest wielu.

turistiko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here