Urlop w górach to jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków sposobów spędzania czasu wolnego. Zarówno kultowe miejscowości takie jak na przykład Zakopane, jak i cały szereg atrakcji przyciągają rodziny z dziećmi, grupy znajomych i samotnych podróżnych. Góry mają tę magię, że każdemu gwarantują dokładnie taki wypoczynek, o jakim się marzy. Tu można i aktywnie spędzić czas, wędrując po szlakach oraz odpocząć w licznych hotelach i ośrodkach SPA. Poza tym mniej lub bardziej popularne miejsca pozwalają zarówno na zwiedzanie, dobrą zabawę, jak i odcięcie się w ciszy od rzeczywistości.

Kultowe Zakopane

Najbardziej rozpoznawalnym miejscem w polskich górach jest oczywiście Zakopane. To miasto przyciąga tysiące turystów o każdej porze roku. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ cały szereg atrakcji sprawia, że stolica Tatr po prostu nie śpi i nie odpoczywa od wszystkich spragnionych letnich wycieczek oraz zimowego szusowania. Z Zakopanem nieodłącznie związane są miejsca, w których trzeba być, ponieważ to one stanowią o wyjątkowości i klimacie górskich wypraw.

Najbardziej znaną ulicą są oczywiście Krupówki. Tu tętni życie w rozlicznych karczmach i restauracjach, a sklepiki i stragany kuszą lokalnymi smakołykami i szeregiem pamiątek. To wymarzone miejsce na spacery, ale również punkt obowiązkowy dla wszystkich miłośników tradycji i zabytków. Charakterystyczny Kościół Świętej Rodziny i Muzeum Tatrzańskie im. Chałubińskiego to gratka dla amatorów stylowej architektury oraz historii związanej z miastem oraz regionem. To również pewnego rodzaju świadectwo góralskiej filozofii i stylu życia, które tak mocno ludzi z nizin przyciąga pod szczyty. Kultowe Krupówki to marka sama w sobie. Poza Giewontem są punktem obowiązkowym każdej wycieczki, a większość turystów marzy również, by właśnie w pobliżu deptaka znaleźć doskonały hotel. Zakopane cennik i ofertę dostosowuje w dużej mierze do oczekiwań klientów i dzięki temu każdy powinien znaleźć odpowiednią propozycję do swoich preferencji. Cały szereg różnych miejsc noclegowych sprawia, że można w stolicy polskich Tatr wypocząć dokładnie tak, jak się lubi.

Luksus w standardzie

Szeroka oferta kulturalna, gastronomiczna i noclegowa sprawia, że celem większości turystów są Krupówki. Hotel o najwyższym standardzie jest w stanie zaspokoić potrzebę klientów, by po prostu odpocząć w pobliżu atrakcyjnych miejsc. To doskonałe wyjście, gdy podróżujemy całą rodziną lub też marzymy o urlopie tylko we dwoje. Takie rozwiązanie zapewnia wypoczynek na najwyższym poziomie, możliwość relaksu po górskich wyprawach czy też daje okazję do całonocnej zabawy w samym centrum miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here