Coraz chętniej uciekamy przed chłodem zimowych dni, kierując się w stronę egzotycznych plaż, rozgrzanych promieniami słońca, na których można nieustannie się wygrzewać. Wyjątkowe bogactwo kultur i pejzaży gwarantuje Indonezja, kraj rozciągający się na archipelagu ponad 17 tysięcy mniejszych i większych wysp.

Krajobraz zdobią liczne nadal czynne wulkany, których na obszarze kraju jest aż 150. Ze względu na spore rozczłonkowanie terytorium występuje tam sporo różnych języków i dialektów etnicznych, dlatego turyści nie muszą obawiać się, że ich wczasy będą nudne i monotonne.

Kiedy najlepiej wybrać się w podróż do Indonezji?

Najlepszą pogodą w Indonezji można cieszyć się podczas pory suchej, która trwa od kwietnia do marca. Dobrą informacją dla osób chcących odwiedzić ten kraj, gdy w Polsce panują ujemne, zimowe temperatur jest to, że nawet porą deszczową, można tam spokojnie wygrzewać się w słońcu na rajskich plażach. Z roku na rok granice pory suchej i deszczowej zdecydowanie się przesuwają, a średnie temperatur praktycznie we wszystkich regionach wynoszą około 26 stopni Celsjusza. W obszarze górskim jest nieco chłodniej, ale i tak są to temperatury w granicach 18 stopni Celsjusza. Wybierając się na ferie zimowe do Indonezji, nie ma obaw, że pogoda sprawi nam psikusa.

Co warto zobaczyć i zwiedzić, gdzie wypocząć podczas pobytu w Indonezji?

Wczasy można rozpocząć mniej lub bardziej aktywnie. Wylegując się w hamaku na śnieżnobiałej plaży i wsłuchując się w szum lazurowych wód albo korzystając z licznych atrakcji, które niekiedy potrafią nawet wywołać dreszczyk grozy. Prawdopodobnie jednym z najspokojniejszych miejsc do odpoczynku na Ziemi jest wyspa Cubadak, która po dziś dzień nie została zaludniona przez tubylców. Można zatem cieszyć się spokojem i ciszą, a na nocleg udać się do jedynego hotelu, który składa się z kilkunastu małych domków urządzonych w lokalnym stylu. Z kolei wysepki Gili usytuowane na Morzu Balijskim porównywane są do prawdziwego raju. Wyjątkowo przejrzysta woda, śnieżnobiały piasek na plaży oraz pobliskie, regionalne knajpy serwujące świeże owoce morza i wyśmienite drinki, sprawiają, że miejsce to jest jednym z najchętniej wybieranych punktów przez turystów odpoczywających w tych okolicach. Prawdziwe piękno przyrody i zapierające dech w piersiach pejzaże można podziwiać, odpoczywając na wyspie Lombok. Piaszczysta plażą rozciągająca się nad turkusowymi wodami otoczona jest tropikalną roślinnością, a nad nią królują cudowne góry wraz z wulkanem Rinjani.

Wśród miast, które należy zobaczyć w Indonezji z pewnością jest m.in. Medan, w którym na targu można spróbować jedzenia z różnych części Azji. Prawdziwą dusze Indonezji można odkryć w Yogyakarcie, pełnej kontrastów, tętniące życiem zarówno w dzień, jak również w nocy. Zwykło mówić się, że miasto to jest kolebką jawajskich tradycji, sztuki oraz nauki. Jest to taka kulturalna stolica Indonezji, czyli miejsce idealne do zwiedzania przez osoby lubiące podziwianie zabytków i obcowania z kulturą. Od lat przyciąga artystów, którzy z chęcią osiedlają się w tym miejscu, dzięki czemu turyści mogą załapać się na liczne koncerty, spektakle i inne performance. Stamtąd bardzo szybko można dostać się do położonej nieopodal największej na świecie buddyjskiej świątyni Borobudur.

Dla miłośników ekstremalnych przeżyć Indonezja oferuję np. trekking zboczami wulkanu Batur. Jego wysokość to 1717 m n.p.m. Wybierając taką formę aktywności, można liczyć na śniadanie w postaci smażonych na gorącej, wulkanicznej skale. Takich wrażeń nie zafunduje żadna polska ani europejska restauracja. Dodatkowo z tego miejsca rozciąga się cudowny widok na turkusowe jezioro Batur oraz soczysto zielone tarasy ryżowe. Taka opcja jest idealna dla osób lubiących wyzwania i aktywny relaks.

Inną opcją może być safari. Wizyta w słynącej ze świętych wód świątyni Tirta Empul oraz w wiosce Penglipuran, gdzie można zapoznać się z życiem codziennym tubylców. Na zakończenie wyprawa na tarasy ryżowe Iseh. Najlepszy przystanek dla miłośników kawy to pobliska plantacja, gdzie można skosztować aromatycznej kawy Kopi Luwak.

W Indonezji nie tylko można podziwiać egzotyczną roślinność i cudowne, bajkowe krajobrazy. Na Komodo żyje największa jaszczurka świata. Zagrożone wyginięciem warany są nazywane smokami z Komodo i cieszą się sporym zainteresowaniem wśród przybywających na wyspę turystów.

Decydując się na podróż do Indonezji organizowaną przez biuro podróży, warto zajrzeć na stronę firmy Planet Escape. Biuro ustala dokładny przebieg podróży według życzeń klienta. Pod adresem http://planetescape.pl/kraj/indonezja/?sekcja=miejsca można znaleźć wszystkie ciekawe miejsca, które sugerują specjaliści od egzotycznych wczasów szytych na miarę.

Co warto wiedzieć o Indonezji, wybierając się tam na wczasy?

Wyjeżdżając do Indonezji, nie trzeba ubiegać się wizę. Po przylocie na jakiekolwiek lotnisko w tym kraju otrzymuje się kartę wjazdową w języku angielskim, którą turysta musi wypełnić. Zaleca się wykonanie niektórych szczepień, ale nie są one bezwzględnie wymagane. Koszt takiego pakietu to około 500 zł dla osoby dorosłej. W Indonezji bardzo dobrze działa strefa street foodów, gdzie jedzenie jest bardzo dobrej jakości, a przy tym stosunkowo niedrogie. Znacznie więcej kosztują posiłki w lokalnych lub międzynarodowych restauracjach. Niekiedy są one nawet cztery, czy pięć razy droższe niż te ze strefy street food. Niewiele osób o tym wie, ale Indonezja jest największym muzułmańskim krajem na świecie, mimo że w kraju żyją również wyznawcy takich religii jak: katolicyzm, protestantyzm, hinduizm, buddyzm i konfucjanizm.

Indonezja jest krajem wyjątkowo zróżnicowanym pod względem kultury, obyczajów, jak również przyrody. Góry, wulkany, piaszczyste plaże, rafy koralowe tuż u wybrzeża. Miejsce idealne do odpoczynku, aktywnej turystki i do przeżywania niezapominanych przygód.

planetescape.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here