Zwiedzanie dalekich krajów jest wspaniałe, dostarcza wielu wrażeń, kształci i sprawia wiele radości. Przed wyjazdem należy jednak zatroszczyć się o to, by twoja podróż była bezpieczna i beztroska. Nie zawsze można przewidzieć, co się stanie, a wypadki przecież się zdarzają. Kup dobre ubezpieczenie i nie martw się rachunkami za leczenie, które za granicą jest bardzo drogie!

Jakie ubezpieczenie wykupić?

Zanim wykupisz polisę, musisz określić, dokąd jedziesz, jaki rodzaj wyjazdu cię czeka i jakie masz potrzeby. Innej polisy wymaga pobyt w Europie, a innej w USA, czy Australii. Na wycieczkę typowo turystyczną, podczas której będziesz zwiedzać zabytki i kąpać się w morzu, wystarczy standardowa polisa, jeśli jednak uprawiasz sporty ekstremalne, musisz pomyśleć o innym ubezpieczeniu. Wejdź na stronę Wygodnie.pl i zadzwoń do konsultanta, który przygotuje dla Ciebie idealnie dobrane ubezpieczenie.

Standardowe ubezpieczenie turystyczne na wakacje

Polisa przede wszystkim musi obejmować koszty leczenia, które mogą powstać, jeśli skorzystasz z pomocy medycznej za granicą (będzie to np. pobyt w szpitalu, leczenie, transport do kraju itp.). Suma gwarantowana w Europie nie może być mniejsza niż 20 000 euro, poza rodzimym kontynentem trzeba sobie zagwarantować pokrycie kosztów leczenia na poziomie 40 000 – 50 000 euro lub wyższe. W krajach, w których usługi medyczne są wyjątkowo drogie np. w USA i Kanadzie lepiej wybrać opcję bez sumy gwarantowanej (wtedy, niezależnie od ich poziomu, zostaną opłacone wszystkie koszty leczenia). Osoby z trwałymi schorzeniami muszą rozszerzyć ochronę o dodatek „choroby przewlekłe”.

Każda polisa turystyczna powinna zawierać także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jest ono wypłacane w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu. Tutaj sumę można dobrać dowolnie, najczęściej waha się ona od 10000 zł do 100000 zł.

Sprawy dodatkowe

Opcjonalnym elementem ochrony jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli nieumyślnie spowodujesz szkodę lub wypadek – odszkodowanie, do wysokości gwarantowanej sumy oczywiście, zapłaci za ciebie ubezpieczyciel. Czasami warto rozbudować ubezpieczenie również o taki dodatek, jak np. ochrona bagażu (w razie jego utraty, zniszczenia lub kradzieży otrzymasz odszkodowanie). Osobom często podróżującym samolotami poleca się także ubezpieczenie od opóźnienia lotu. Więcej interesujących informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://wygodnie.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here