Apartament za granicą to marzenie wielu Polaków, jednak jak się okazuje – realizacja często jest prostsza od zakupu swojego własnego mieszkania. Taka nieruchomość ma wiele zalet – poza lokatą na przyszłość, która nigdy nie straci na wartości, może to być sposób na zarobek, poprzez wynajem, gdy my z niej nie korzystamy. Jednak zanim będziemy wychodzić tak daleko w las, przydadzą się praktyczne porady dotyczące zakupu.

Zakup nieruchomości, czy to w Hiszpanii czy innym kraju, to nie taka prosta sprawa. Czeka nas trochę biurokracji i co najważniejsze – ciężki wybór odpowiedniego apartamentu. Wybór jest naprawdę bardzo duży, dlatego nawet zdecydowane osoby mogą nabrać wielu wątpliwości. Jak się przygotować? O czym pamiętać? Sprawdź praktyczne porady.

Nie spiesz się – bądź cierpliwy i opanowany

O komentarz poprosiliśmy pracowników serwisu http://www.dreamproperty.pl, który zajmuje się pośredniczeniem w sprzedaży i zakupie, a także wynajmowaniu. Na ich stronie możemy znaleźć naprawdę bardzo szeroką ofertę wielu apartamentów położonych w Hiszpanii w różnych wariantach cenowych, dlatego warto wcześniej zajrzeć na stronę, a dopiero później przechodzić do wyboru.

„Wybór nieruchomości nigdy nie jest prosty, dlatego jeżeli planujemy ją odwiedzać co jakiś czas, warto lokalizację determinować bliskością do portów lotniczych, chyba że wybierzemy inny sposób dostania się do miejscowości. Popularność okolicy może wpływać na zainteresowanie wynajmem krótkoterminowym na wakacje, o bliskości do morza chyba nie trzeba wspominać. Jednak nie trzeba koniecznie wybierać takie, które mają widok na wodę, a po prostu w miejscowości jest dostęp. Wbrew pozorom w takich miejscach ludziom nie robi różnicy czy muszą dojechać 500 metrów czy może 3 km. Jeżeli już znajdziemy wymarzony apartament i po udanych negocjacjach zakończymy rozmowy, czas na zaliczkę – zwykle 6 tysięcy euro lub 10% wartości nieruchomości. Dopiero wtedy apartament znika z oferty i zaczyna się machina przenoszenia własności i dalsze wpłaty transz, które zostały ustalone przy negocjacjach.”

Naturalnie mądrym wyborem będzie konsultacja z prawnikiem, który już zajmował się podobnymi przypadkami. Poza tym, niezbędne będzie wyrobienie sobie konta bankowego i ewentualne załatwienie kredytu, chyba że mamy na tyle dużo gotówki, aby sfinansować nieruchomość bez ingerencji banku. Od tej chwili, cała reszta już jest bardzo prosta i dzieli dosłownie krok od odbioru kluczy od własnego apartamentu w Hiszpanii!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here