Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto już teraz podjąć decyzję gdzie spędzimy ten długo wyczekiwany przez wszystkich Polaków czas. Albania – położone na Bałkanach państwo jak magnes przyciąga turystów z całego świata. Posiadając dostęp do Morza Adriatyckiego na zachodzie i Morza Jońskiego na południu stanowi bardzo atrakcyjny cel letnich wojaży.

Największe atrakcje turystyczne Albanii

Albania autokarem z pewnością przypadnie do gustu każdemu. Poza dziesiątkami kilometrów wysypanych złocistym piaskiem plaż posiada miasta z licznymi zabytkami, a także niesamowite cuda natury, które warto zobaczyć na własne oczy.

Punktem obowiązkowym jest Palermo, czyli zatoka w pobliżu Himary, znajdująca się w południowej części kraju. To tutaj wykąpiesz się w ciepłej, krystalicznie czystej wodzie, a wolny czas po obiedzie spędzisz zwiedzając tajemniczy zamek, który przypomina, jak wielkim Imperium była Albania przed laty.

Miłośnikom historii i kultury z pewnością spodoba się miasto Kruja, gdzie znajduje się ogromna warownia będąca jednym z największych skarbów narodowych. Po długim i męczącym dniu zwiedzania wypocząć można w położonej nad Morzem Jońskim miejscowości Saranda, gdzie zapierające dech w piersiach krajobrazy wręcz sprzyjają wypoczynkowi.

Na liście miejsc wartych odwiedzenia z pewnością nie powinno zabraknąć leżącego u stóp masywu górskiego Tomori miasta Berat. To tutaj przejdziesz się po jednej z najlepiej zachowanych starówek z czasów osmańskich w całej Albanii. Znajdziesz tu także wiele zabytków, takich jak Twierdza Albanorum czy kamienny most Ahmeta Kurt Paszy.

Dobra organizacja to podstawa

Teraz może Ci się wydawać, że nie ma sensu planować pobytu w Albanii zanim się w niej znajdziemy. Możesz być jednak pewien, że po czasie docenisz skrupulatnie przygotowaną listę miejsc wartych odwiedzenia, gdyż będzie niezastąpioną w chwili gdy dopadnie Cię nuda.

Organizacją wycieczek podczas pobytu w obcym kraju możesz zająć się na własną rękę ale równie dobrze możesz skorzystać z gotowych ofert, gdzie wszystkim zajmie się organizator wyjazdu (przykładowe oferty łączące wypoczynek ze zwiedzaniem znajdziesz tutaj: https://www.europol.com.pl/). Wybór takiej wycieczki to dobry pomysł wtedy, gdy nie chcesz zajmować się kwestią techniczną wycieczek a chcesz jedynie spakować plecak i udać się w fascynującą wyprawę po tajemniczych zakątkach Albanii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here