Biały piasek, błękitna woda, domki kryte słomą, powolne, pozbawione stresów życie i rytm lokalnej muzyki… to właśnie Jamajka, jeden z godnych polecenia kierunków na wczasy. Seven Mile Beach kusi delikatnym, rozgrzanym piaskiem, a wieczorne, niespieszne chwile spędzone przy barze pozwolą naładować energię na cały kolejny rok. Dlaczego warto wybrać Jamajkę?

Przepiękna przyroda

Karaiby są pięknym, egzotycznym miejscem, gdzie spotkać można przyrodę niepodobną do polskiej. Wulkaniczne Góry Błękitne robią niesamowite wrażenie, zwłaszcza w połączeniu z lazurową wodą morza i plażami o różnokolorowym piasku – od białego aż po czarny. Wyspa pełna jest skał, w których swoje koryta żłobią strumienie i potoki. Wszystko to znajduje się w otoczeniu bujnej, soczystej zieleni i roślinności. Jamajka zachwyca wyrazistością kolorów i swoim zróżnicowaniem.

Wyspę można obejrzeć także z perspektywy nurka – nie brakuje wypożyczalni sprzętu ani cudownych podwodnych widoków. Woda jest przejrzysta i ciepła, a fauna i flora inna, niż ta otaczająca nas na co dzień. To także świetne miejsce, by zacząć swoją przygodę z nurkowaniem – choć zaawansowani nurkowie wcale nie będą się tutaj nudzić.

Rum i reggae

Nie można mówić o Jamajce, nie wspominając o reggae. To tutaj przecież urodził się Bob Marley, legenda tego gatunku muzyki. Mieszkańcy wyspy są niezwykle dumni ze swojej gwiazdy – w górskiej wiosce Nine Miles do dziś można odwiedzić dom Marleya, a reggae rozbrzmiewa wszędzie. Tutaj także można odwiedzić grób artysty, w którym został pochowany ze swoją gitarą. Muzeum, mały teatr oraz sklep w pamiątkami to gratka dla wielbicieli tego jamajskiego muzyka. W rytmie reggae bawi się i odpoczywa cała Jamajka, słychać je w barach przy plaży i w centrum.

Nierozłączny z muzyką jest też jamajski rum, produkowany tutaj od setek lat. Można pić go solo lub w jednym z wielu ciekawie skomponowanych drinków. Warto też przywieźć ze sobą butelkę lub dwie, by po zapracowanym dniu móc sięgnąć po szklankę i powspominać wspaniałe wakacje na Jamajce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here