Spędzanie wczasów za granicą to coroczny zwyczaj wielu Polaków. To okazja, by oderwać się od codzienności, poznać inne życie lub po prostu poleżeć na plaży, nie będąc zaskakiwanym przez ulewy i jesienne temperatury w środku lata. W jaki sposób wykupić zagraniczne wakacje, by nieco zaoszczędzić?

Schyłek popularności last minute

Jeszcze kilka lat temu opcją wybieraną przez wiele osób było wzięcie urlopu, a następnie szybkie poszukiwanie wyjazdu lat minute. Jak to działa? Gdy biuro podróży czarteruje cały samolot, a ktoś w ostatniej chwili rezygnuje z wycieczki, trzeba zmniejszyć choć trochę finansowe straty. Właśnie wtedy pojawiają się oferty tańsze nawet o 70% od ceny wyjściowej. Obecnie coraz częściej biura decydują się na rezerwowanie konkretnej liczby miejsc, a naprawdę korzystne last minute (z oszczędnością sięgającą połowy, bez ubytków w jakości usługi) zdarza się rzadko. W samym sezonie będzie raczej znacznie drożej, niż choćby trochę taniej – warto się z tym liczyć i zacząć robić plany z wyprzedzeniem.

Pomyśleć wcześniej

Warto przemyśleć kwestię zagranicznych wczasów już na początku roku. Można to potraktować jako rozgrzewkę, lub jako urozmaicenie w monotonii zimy. First minute, czyli nowy trend w zakupie zagranicznych podróży, rozwija się coraz intensywniej, a oferty stają się coraz korzystniejsze. Kiedy zacząć rozglądać się za odpowiednią dla siebie? Nawet tuż po powrocie z poprzednich wakacji! Wykupienie lotu jeszcze jesienią to możliwość zaoszczędzenia nawet połowy kwoty. Dodatkowo, za wczesne decydowanie się biura podróży dodają rozmaite rabaty, zniżki, wycieczki fakultatywne… W ofercie urlop first minute staje się naprawdę dobrym, korzystnym produktem.

Z kolei już w maju można rozglądać się za zimowymi wyjazdami – na przykład w bardzo egzotyczne miejsca lub w obleganym terminie, jak ferie zimowe czy Sylwester. Warto zaznaczyć, że cena ustalona przed sezonem nie zmienia się – gwarantują to biura podróży. Nie trzeba się więc martwić, że wymarzone wakacje w okolicach wyjazdu podrożeją o 50%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here