Wyspy Kanaryjskie były kiedyś miejscem odległym i dostępnym dla nielicznych, dziś coraz częściej odwiedzają je także Polacy. Trzy największe wyspy z archipelagu zostały w ostatnich latach zmienione w ogromne centra rozrywki, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Gran Canaria wiedzie prym w dostarczaniu urlopowiczom zabawy. Co można tam znaleźć i dlaczego warto ją odwiedzić?

Coś dla rodzin z dziećmi

Przede wszystkim, ten kierunek można bez wahania polecić rodzinom z dziećmi, także tymi małymi. Maluchy z pewnością nie będą się tutaj nudziły. Na wyspie nie brakuje parków rozrywki obfitujących w atrakcje dostosowane do odwiedzających w różnym wieku. Dzieciaki z pewnością chętnie odwiedzą Angry Birds Activity Park, zainspirowany popularną grą. Można tutaj wyładować nadmiar energii, pokonując przeszkody i rozwiązując zadania. Szaleństwa wodne czekają w Aquaparku, Holiday World to ogromne wesołe miasteczko, a Sioux City sprawia, że odwiedzający czują się jak na prawdziwym, dzikim zachodzie. Dzieci czują się tutaj jak w raju pełnym zabawy i śmiechu.

Bogata flora i fauna

Gran Canaria zaprasza także tych, którzy lubią poznawać świat, są wiecznie ciekawi i chcą wiedzieć więcej. wyspa pełnia jest kolorowych, bujnych roślin, niespotykanych w Polsce ptaków i zwierząt. Można je spotkać także w zoo i ogrodach botanicznych – niektóre z nich są dedykowane wielbłądom, inne krokodylom. To zadziwiający świat pełen widoków, jakie w Polsce można zobaczyć jedynie na ekranie.

Kraina sportu

Amatorzy nurkowania, sportów wodnych i innych tego typu aktywności znajdą na wyspie wypożyczalnie sprzętu i zorganizowane wyprawy. To także raj dla jeźdźców – piękne tereny brzegiem morza na wspaniałych koniach to prawdziwe przeżycie. Pola golfowe (także do minigolfa) również stoją tu na bardzo wysokim poziomie.

Nocne życie wyspy

Wreszcie po całym dniu zwiedzania, kąpieli w morzu i zabawy przychodzi wieczór. Na Gran Canarii nie brakuje klubów, barów, dyskotek, gdzie można pobawić się, zapomnieć o świecie i poznać nowych ludzi. To świetna okazja, by zdobyć znajomości z całego świata!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here