Lot samolotem nie jest już od jakiegoś czasu luksusem, na który mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni. Bilety tanieją, a umiejętne i odpowiednio wczesne ich zarezerwowanie pozwala bardzo znacząco obniżyć koszty powietrznej podróży. W jaki sposób kupować bilety na samolot, żeby były jak najtańsze?

Bezpośrednio u przewoźnika

Wyszukiwanie lotów to świetny sposób, żeby porównać oferty, jednak najtaniej jest zwykle na stronie przewoźnika. Dlaczego? W ten sposób omija się prowizję pośrednika, który też musi zarobić na sprzedaży biletów. Dlatego właśnie warto szukać u źródeł i kupować ze strony firmy przewozowej. W jednym przypadku może się to jednak okazać nieopłacalne. Kiedy lot jest z przesiadką, a każdą część podróży obsługuje jeden przewoźnik, taniej jest kupić połączoną ofertę ze strony pośrednika, niż dwa osobne bilety. w dodatku gdy loty są połączone, pośrednik ubezpiecza je – w razie opóźnienia pierwszego samolotu i spóźnienia się na drugi, można odzyskać wydane pieniądze.

Korzystanie z wyszukiwarek

W internecie istnieją sprawdzone wyszukiwarki, które pozwalają przede wszystkim porównać dostępne oferty i sprawdzić, jak przedstawia się sytuacja z lotami na konkretny dzień i porę. To na przykład scyscanner.pl – pozwala zaznaczyć opcję najtańszego biletu i pokazuje listę. Takie wyszukiwarki pozwalają dostrzec promocje trudne do znalezienia, oszczędzają też czas – nie ma już potrzeby wchodzenia na pojedyncze strony poszczególnych przewoźników i wyszukiwania lotów.

Liczy się czas

Głównym czynnikiem decydującym o cenie biletów lotniczych jest jednak czas. Warto zacząć poszukiwania już 3-4 miesiące przed planowaną podróżą. Wtedy bilety są znacznie tańsze, niż te kupowane na ostatnią chwilę. Oferty first minute są dziś o wiele popularniejsze niż last minute, choć i w tym względzie zdarzają się perełki. Istnieją strony oferujące tańsze loty za tydzień lub dwa, jednak promocje nie są znaczne. Można też zdecydować się na kupienie biletu na lot, który odbędzie się nazajutrz – tempo musi jednak być w tym przypadku szalone!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here