Wybór miejsca, w którym spędzi się wakacje to kwestia kluczowa – nie warto pozostawiać go przypadkowi. Jedni wybierają co roku tę samą, sprawdzoną lokalizację, inni nie znoszą monotonii i w każde wakacje obierają całkiem inny kierunek. Oto garść informacji na temat Turcji i Egiptu, które pomogą podjąć decyzję osobie, która jeszcze nigdy nie odwiedziła żadnego z tych krajów.

Egipt dla aktywnych

Egipskie słońce i niebotyczne temperatury nie kojarzą się raczej z aktywnością. Większość osób spędza urlop w tym kraju leżąc na plaży lub przy basenie z drinkiem, przez co po pierwszym zachwycie morzem, odmiennymi widokami i nową sytuacją, Egipt wydaje im się nudny. Nic bardziej mylnego! To wspaniałe miejsce dla fanów sportów wodnych. Można tu uprawiać szeroką ich gamę – od tych na powierzchni, jak kitesurfing i windsurfing, aż po nurkowanie i oglądanie przepięknego, podwodnego świata. Egipt to także okazja do zwiedzania i poznawania. Kair, Dolina Królów, Luksor, wycieczka na pustynię… to wspaniała okazja, by zobaczyć wszystkie te cuda na własne oczy i dotknąć dawnej cywilizacji!

Niezaprzeczalną zaletę Egiptu stanowi także niezawodna pogoda – niezależnie od pory roku, zawsze jest ciepło i świeci słońce. Dlatego też warto wybrać się tak zimą. Ciepłe morze i temperatury w okolicach 25 stopni na pewno nie zawiodą.

Turcja – bliski orient

Z kolei Turcja jest stuprocentowo warta polecenia na lato. Od kwietnia do października świeci tu słońce, jest ciepło i niezwykle przyjemnie. Turcja urzeka mnóstwem smaków, zapachów i widoków, od których kręci się w głowie. Można się tutaj świetnie bawić w jednym z wielu znanych klubów, a za dnia zwiedzać malownicze miasteczka o całkiem innej architekturze i klimacie, niż te polskie. Warto wybrać się na tradycyjny bazar, by przywieźć ze sobą trochę słońca zaklętego w aromatycznych przyprawach.

Ponadto, Turcja posiada także bardzo bogatą bazę hotelową. Znane kurorty, jak te w Bodrum lub Kusadasi, są przygotowane na przyjęcie nawet bardzo wymagających klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here