Nieufność do biur podróży, spowodowana nagłośnionymi bankructwami kilku z nich oraz kosztami, jakie ponieśli klienci, osiąga dziś nadal wysoki poziom. Tymczasem większość z biur to bardzo porządne, wywiązujące się z umów firmy, którym warto zaufać. W jaki sposób się upewnić? Można sprawdzić opinię w internecie, lub zapytać kogoś, kto już skorzystał z usług. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze biura i wycieczki?

Hotelowy standard i wyżywienie

Warunki w miejscu zakwaterowania to podstawa, gdy wycieczka nie jest objazdowa. Hotel będzie tymczasowym miejscem zamieszkania, warto więc dokładnie sprawdzić, czy ręczniki lub pościel są w cenie, a także, czy za końcowe sprzątanie należy uiścić dodatkową opłatę.

Propozycje wyżywienia są bardzo różne – od samego śniadania, aż po all inclusive. Warto sprawdzić, czy biuro nie oferuje śniadania kontynentalnego – nie jest ono nigdy zbyt obfite ani atrakcyjne. O wiele lepszy będzie szwedzki stół.

Cena wyjazdu i pogram

Jeśli cena wycieczki jest znacznie niższa, niż u konkurencji, trzeba koniecznie sprawdzić, z czego to wynika. Biuro podróży to firma komercyjna, która musi zarabiać – być może w ofercie brak wyżywienia, standard w hotelu jest na niskim poziomie lub cena nie zawiera biletów potrzebnych przy zwiedzaniu.

Może też darzyć się tak, że brakuje wycieczek fakultatywnych – dlatego warto wziąć pod lupę program wyjazdu. Warto sprawdzić, jak intensywne i jakiego rodzaju planuje organizator. Zaniedbując tę kwestię, można się porządnie przemęczyć lub przeciwnie – wynudzić.

Wybór odpowiedniego terminu

Wielu klientów biur podróży zapomina, jak istotny jest wybór odpowiedniego kraju w planowanym terminie. Egipt w lutym na pewno spełni oczekiwania, jeśli wczasowiczom zależy na zwiedzaniu, lecz niekoniecznie w kwestii wygrzewania się w słońcu i kąpieli w morzu. Warto dowiedzieć się, jakie warunki atmosferyczne panują w docelowym kraju o danej porze roku.

Niezależnie od wszystkiego, umowę przed podpisaniem należy przeczytać. Brzmi jak truizm, jednak potrafi uratować niejedną kieszeń i wspomnienia wakacyjne. Czego szukać, czytając? Ruchomych, ukrytych kosztów, a także zastrzeżenia o rozwiązywaniu umowy, na przykład gdy nie zbierze się określona liczba osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here