Kominek w domu po dziadkach spędza nam sen z powiek. Wybudowany w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia z cegły klinkierowej nie był używany odkąd wymieniliśmy podłogę na drewniane deski ze strachu o ich kondycję. Co z nim zrobić? Odpowiedzi poszukajmy w internecie, chociażby na stronie http://ignif.com/.

Kasety kominkowe

Kominki z odkrytym paleniskiem nie są obecnie w domach popularne i chętnie używane. Można jednak przywrócić im funkcję, dla której zostały wybudowane i zacząć rozkoszować się widokiem i ciepłem palonego drewna w chłodne wieczory. Są na to dwa sposoby a wybór uzależniony od tego, co chcemy uzyskać. Mianowicie, jeśli myślimy o tym, żeby kominek pełnił funkcje tylko i wyłącznie rekreacyjną, wystarczy zamontować w nim drzwiczki kominkowe. Natomiast gdy zamierzamy używać kominka do ogrzewania pomieszczeń, warto zdecydować się na kasetę kominkową. Jest to gotowy element, który po prostu wkłada się w komorę paleniska, a jego sprawność grzewcza jest niewiele mniejsza niż ta, którą odznaczają się wkłady kominkowe w nowych kominkach.

Drzwiczki kominkowe na wymiar

Jeżeli jednak koszt kasety kominkowe jest za duży w stosunku do budżetu, który możemy na ten cel przeznaczyć, lub kominek ze względu na swoją specyficzną lokalizacje i tak nie jest w stanie pełnić funkcji grzewczych, albo po prostu nasz tryb życia powoduje, że z góry zakładamy, że będziemy z niego korzystać sporadycznie, drzwi do kominka są bardzo dobrym rozwiązaniem.
Co prawda drzwiczki do kominka powodują, że sprawność cieplna paleniska spada do zaledwie 20%, jednak ich zastosowanie w kominku dotąd nieużywanym ze względu na otwartą komorę spalania, spowoduje, że na nowo będziemy się cieszyć wesoło trzaskającym ogniem bez obaw o podłogę czy meble.

Drzwi kominkowe do montażu w paleniskach otwartych produkowane są ręcznie i na wymiar w różnych wariantach – zbudowane z kątownika stalowego lub profilu, nowoczesne i tradycyjne, z szybą ceramiczną albo samoczyszczącą, czarne (a może czerwone?), ozdobione listwą w kontrastowym kolorze, z klamką, gałką? Wybór jest naprawdę ogromny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here