Sopot należy do aglomeracji gdańskiej, razem z Gdańskiem i Gdynią. Położony jest nad Zatoką Gdańską w północnej Polsce. Ze względu na lokalizację miasto to przyciąga wielu turystów, którzy poszukują wypoczynku nad Morzem Bałtyckim, będącym urokliwym, nadmorskim kurortem. Jest to także atrakcyjne miejsce dla kuracjuszy, którzy bardzo chętnie odwiedzają to uzdrowiskowe miejsce ze względu na prozdrowotny jod unoszący się w powietrzu.

Nocleg w Sopocie

Na terenie miasta Sopot, turysta ma do wyboru wiele pensjonatów, domów wczasowych, kwater prywatnych, ośrodki uzdrowiskowe, apartamenty w Sopocie, pokoi, hosteli i hoteli. Ceny, jak i proponowane standardy noclegu są bardzo zróżnicowane. Sprawia to, że każdy znajdzie ofertę dla siebie.

Warto jednak zwrócić uwagę na hotele pięciogwiazdkowe, czyli Sofitel Grand, Sheraton Sopot i hotel Rezydent. Gościły one wielu znanych ludzi estrady, nauki i świata biznesu. Hotele te przyciągają także licznych klientów atrakcyjnym położeniem, ciekawą historią, pięknymi detalami, wystrojem wnętrz i szeroką ofertą noclegową. W nich można znaleźć tak poszukiwane obecnie apartamenty w Sopocie. To tylko część licznych propozycji, które oferują liczne placówki w tym mieście.

Co warto zwiedzić w Sopocie?

Jest to niewątpliwie ciekawe miasto pod względem historycznym, jak i ze względu na położenie. Dodatkowym atutem jest bliskość Bałtyku, jak i liczne zabytki. Wśród nich można wymienić między innymi:
– Operę Leśną, w której 1961 roku odbywa się konkurs piosenki Sopot Festival;
– molo, które jest najdłuższe w Europie (i posiada drewnianą konstrukcję);
– Latarnię Morską;
– Trójmiejski Park Krajobrazowy;
– Zakład Balneologiczny wpisany do rejestru zabytków;
– Kościół Zbawiciela, który jest również wpisany do rejestru zabytków;
– plaża nad Zatoką Gdańską.

To tylko część sporej oferty turystycznej, którą niewątpliwie uatrakcyjnia bliskość Gdańska i Gdyni.

Jak dojechać i poruszać się po Sopocie?

Wybierając się na weekend, wakacje lub też Sylwestra w Sopocie można wybrać dojazd koleją lub samochodem. W ofercie licznych przewoźników można znaleźć także połączenia autobusowe, jak i busem.

Po Sopocie, jak i całym Trójmieście warto skorzystać z komunikacji miejskiej. Jest to ciekawa i wygodna alternatywa dla poruszania się po nieznanym mieście własnym samochodem. Osoby, które lubią aktywnie spędzać czas mogą skorzystać z dwóch kółek, czyli:
– roweru,
– skutera,
– motoru,
– czy hulajnogi.

Kiedy odwiedzić Sopot?

Miasto to, ze względu na przepiękne położenie – tuż przy Morzu Bałtyckim jest atrakcyjne dla turysty przez cały rok. Warto tu przyjechać w okresie letnim, kiedy całe miasto tętni życiem, jak również późną wiosną i u schyłku lata. Wtedy też turystów jest mniej, a i pogoda często dopisuje. Dodatkowym atutem jest jod unoszący się w powietrzu. Wielu też poleca Sopot na weekendowy wyjazd, jak również romantyczne Walentynki we dwoje czy bal Sylwestrowy. Niewątpliwie najbardziej atrakcyjne nad Bałtykiem na romantyczny weekend są apartamenty w Sopocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here