Wycieczki do Chin z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Ogromna powierzchnia jaką zajmuje ten kraj wpływa na wielką różnorodność. Nie wszyscy mają świadomość, że w Chinach obowiązują aż trzy strefy klimatyczne: podzwrotnikowa, umiarkowana i zwrotnikowa. Warto wiedzieć co warto zobaczyć w Chinach.

Pekin oraz Zakazane Miasto

Warto zdawać sobie sprawę, że Pekin jest stolicą kraju już od ponad 700 lat. Miasto jest bardzo bogate nie tylko i wyłącznie w różnego rodzaju atrakcje historyczne, ale również bardzo nowoczesne kompleksy czy budowle. Trzeba pamiętać, że obowiązkowym miejscem do zobaczenia w stolicy Chin będzie Zakazane Miasto. Jest to bowiem obecnie największy na świecie kompleks pałacowy, który jest jednocześnie wpisany na prestiżową Listę UNESCO. Umiejscowiony jest on w centrum Pekinu. Należy także zdawać sobie sprawę, że był rezydencją aż 24 cesarzy z dynastii Qing i Ming.

Wielki Mur Chiński

Należy do budowli, o których słyszał praktycznie każdy. Jest to nie tylko zdecydowanie największa atrakcja Chin, ale również symbol Państwa Środka. Mur liczy sobie aż 21 tysięcy kilometrów długości, co sprawia, że jest to najbardziej okazała budowla na świecie. Mur został postawiony, by chronić Chiny przed najazdem ludów z północy. Warto również wiedzieć, że Mur Chiński składa się z kilku odcinków, które były budowane w różnych czasach. Zdecydowanie najbardziej popularny i odrestaurowany fragment umiejscowiony jest pod Pekinem, pomiędzy pasmem wzgórz Badaling.

Rezerwat Pandy Wielkiej w Syczuanie

Chengdu jest stolicą prowincji Syczuan, a także zdecydowanie największym skupiskiem wyjątkowych Pand Wielkich w kraju. Niesamowitą atrakcją tego niezwykłego miejsca jest fakt, że turyści mają możliwość oglądania Pand Wielkich w ich naturalnym środowisku. Ponadto w Chengdu znajduje się nie tylko rezerwat, ale również muzeum Pandy Wielkiej. Do atrakcji tego regionu należy również zaliczyć kuchnię syczuańską z takimi daniami, jak pikantny hotpot czy gongbao.

Terakotowa Armia w Xi’an

Warto wiedzieć, że Xi’an to pierwsza stolica zjednoczonych Chin. Zostało ono rozsławione przede wszystkim dzięki starożytnemu Jedwabnemu Szlakowi. Obecnie miasto cieszy się ogromną popularnością ze względu na Muzeum Armii Terakotowej. Jest to obecnie jedno z największych stanowisk archeologicznych na całym świecie.

Osoby, które są zainteresowane ciekawymi wycieczkami do Chin powinny koniecznie zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie: http://ctpoland.com.pl/wycieczki-do-chin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here