Obecnie wybór kantoru, gdzie mogłaby być dokonana wymiana walut w Warszawie nie należy do łatwych zadań. Z roku na rok w stolicy Polski powstaje coraz więcej kantorów. Nie wszyscy mają świadomość jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed ostatecznym podjęciem decyzji o wyborze kantoru.

Bardzo korzystny dla klienta kurs wymiany

Zdecydowanie najważniejszą kwestią dla większości ludzi korzystających z kantoru będzie kurs wymiany waluty. Warto bowiem wiedzieć, że kursy walut w Warszawie w różnych kantorach są bardzo zróżnicowane. Należy także mieć świadomość, że porównywanie kursów walut nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy wejść na stronę internetową danego kantoru.

Należy również dokładnie sprawdzić czy kursy pokazywane przez dany kantor nie są hurtowe. Warto wiedzieć, że kursy detaliczne mogą być znacznie mniej korzystne. Dla klienta najlepsza sytuacja będzie wtedy, gdy ceny walut są detaliczne.

Dodatkowe usługi świadczone przez kantor

Ogromnym atutem kantoru jest świadczenie dodatkowych usług. Świetnym przykładem może być wpłata pieniędzy na konto, sprzedaż walut, które zostały już wycofane czy nadawanie przekazów pieniężnych. Niektóre kantory posiadają w punkcie tzw. ściągawkę walutową. Jest to tabelka z przeliczeniem złotówek na zakupioną przez klienta walutę. W niektórych kantorach jest nawet możliwość płacenia BLIKiem.

Dostępność walut

W kantorze przede wszystkim powinny być dostępne wszystkie oferowane waluty. Klient zostaje wprowadzony w błąd jeżeli na tablicy znajduje się kurs waluty, której nie ma na miejscu. Bardzo dobrym rozwiązaniem na sprawdzenie dostępności danej waluty jest wykonanie telefonu do kantoru.

Lokalizacja

Bardzo ważnym czynnikiem, który powinna wziąć pod uwagę każda osoba planująca wymienić walutę w Warszawie, jest lokalizacja. Warto sobie uświadomić, że podróż w stolicy Polski z jednego miejsca do drugiego zajmuje bardzo dużo czasu nawet najszybszym środkiem transportu. Rekomendowane jest zatem zdecydowanie się na kantor w centrum Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here