Podróż do Wielkiej Brytanii nie musi oznaczać konieczności korzystania z oferty linii lotniczych. Do wyboru mamy bowiem przeprawy promowe, czy Eurotunel. Szczególnie ta druga opcja jest warta rozważenia. Co warto o niej wiedzieć?

Jak powstał Eurotunel?

Tunel kolejowy pod najwęższą częścią Kanału La Manche, czyli Cieśniną Kaletańską, działa od dwudziestu pięciu lat. Łączy on francuskie Calais z brytyjskim Folkestone. Eurotunel ma pięćdziesiąt kilometrów długości. Pierwszy przejazd miał miejsce w listopadzie 1994. Kilka miesięcy wcześniej uroczystego otwarcia dokonała królowa Elżbieta II oraz Francois Mitterrand. Koszt tej inwestycji wyniósł blisko pięć miliardów funtów. Eurotunel jest obsługiwany przez francusko-brytyjskie konsorcjum Eurotunnel plc. Przeprawa ta składa się z dwóch tuneli kolejowych i trzeciego serwisowego. Ruch osobowy oraz samochodowy odbywa się z wykorzystaniem wahadłowych pociągów Eurostar i Eurotunnel. Tunel zbudowany jest w taki sposób, że pociągi mogą poruszać się z prędkością 160 km/h. Pokonanie 50 km zajmie im około 35 minut. Obecnie istnieją dwie linie kolejowe, które korzystają z Eurotunelu. Pociągi Eurostar kursują na trasie Londyn-Paryż i Londyn-Bruksela. Całkowity czas przejazdu wynosi odpowiednio dwie i pół oraz dwie godziny. Historia powstania tej przeprawy jest również bardzo ciekawa. Pierwsze próby połączenia wysp brytyjskich z Europą podejmowano już w XIX wieku. Jednak rozwój przemysłu i technologii pozwolił na realizację tych planów dopiero po drugiej wojnie światowej. Między 1957 a 1975 rokiem powstały cztery warianty przeprawy. Ostatecznie zdecydowano się na ten zwany Eurotunelem. Budowa trwała siedem lat. Dziś nikt nie żałuje tej decyzji.

Jak kupić bilety na Eurotunel?

Jeśli zdecydujemy się na przejazd przez Eurotunel, to nie musimy martwić się o zakup biletów. W dzisiejszych czasach możemy to zrobić zanim dotrzemy do Calais. Dzięki temu zarezerwujemy sobie termin  na długo przed wyjazdem. Wystarczy że wejdziemy chociażby na tę stronę https://www.mastertravel.pl/. W Polsce nie brakuje bowiem firm zajmujących się sprzedażą biletów na Eurotunel przez internet. To bardzo dobre rozwiązanie, które umożliwia zakup bez wychodzenia z domu. Chętnie korzystają z niego osoby, które pierwszy raz chcą udać się  w podróż pociągiem Eurostar. Specjaliści pracujący w tego typu firmach rozwieją wszelkie wątpliwości i wybiorą dla ciebie najlepsze rozwiązanie. Bilety na Eurotunel kupisz przez internet bez dodatkowych prowizji. Dzięki temu ceny biletów są niskie, a cała operacja jest opłacalna dla klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here