Nie każdy wie, kim tak naprawdę jest broker ubezpieczeniowy. Jest to specjalista od ubezpieczeń, a inaczej mówiąc jest to specjalista od wyszukiwania oraz dobierania najkorzystniejszej formy umowy ubezpieczeniowej dla danego klienta. Pracując na takim stanowisku możemy wykonywać pracę samodzielnie lub jako pracownik firmy brokerskiej, ale zawsze dla konkretnej osoby czy firmy. Do zadań osoby na takim stanowisku będzie należało reprezentowanie interesów zamknięta w kwestii ubezpieczenia jego osoby, rodziny, firmy, majątku, emerytury czy polisa na życie. Czym dokładniej zajmuje się taka osoba oraz jak wygląda etyka zawodowa na takim stanowisku? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/czym-zajmuje-sie-broker-ubezpieczeniowy-sprawdz-jak-wyglada-praca-brokera-ubezpieczeniowego/

Czym zajmuje się broker ubezpieczeniowy?

Do obowiązków osoby na takim stanowisku należy przede wszystkim opracowanie oraz wdrażanie najlepszej oferty ubezpieczeniowej dla danego klienta. Polega to nie tylko na negocjacjach z towarzystwami ubezpieczeniowymi, ale również na przygotowaniu zapytań oferowanych oraz modyfikacji w produktów finansowych. Pracując na takim stanowisku musisz stara analizować oraz monitorować trendy, które zmieniają się na rynku ubezpieczeniowym. Takie oferty zmieniają się i czasami bardzo zasugerować klientowi, aby jeszcze wstrzymał się z ubezpieczeniem.

Współpraca z klientem – praca brokera ubezpieczeniowego

Twój klient, musi wiedzieć że stoisz po jego stronie, wówczas wtedy będzie mógł nawiązać z Tobą więź. Budowanie takich relacji z klientem poszerza naszą rozpoznawalność, zasięg potencjalnego zdobywania zarobków oraz prestiżu w danej dziedzinie. Ważne jest to również, aby nie urywać kontaktu z klientem zaraz po sfinalizowaniu umowy ubezpieczeniowej. Powinniśmy towarzyszyć mu również w późniejszym etapie, do zajmowania się proponowanych zmian warunków umowy.

Etyka zawodowa płynąca w pracy jako broker ubezpieczeniowy

Zawód brokera jest to bardzo przydatny w gospodarce zajęcie. Przedstawiciele nie mogą jednak demoralizować się nawzajem. Stowarzyszenie polskich brokerów stara się zapobiec takim sytuacjom. Zarówno o to jak i o dobry wizerunek środowiska zawodowego zabiega między innymi poprzez uchwalenie kodeksu etyki zawodowej brokera. W takim kodeksie mowa jest o etyce w pracy, stawianie interesów oraz dobra klienta na pierwszym miejscu oraz nieusiłowanie oszukania go. Etyka zawodowa zabrania również nie uczciwej rywalizacji pomiędzy brokerami.

Zobacz też: http://warsawovernight.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-broker-ubezpieczeniowy-zarobki-brokera/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here