Wszystkie drogi prowadzą do… Łodzi! Miasto jest położone w samym sercu Polski, dlatego to właśnie w nim krzyżują się właściwie wszystkie najważniejsze drogi w kraju. Oznacza to również, że z każdego zakątka Polski można dotrzeć do Łodzi w zaledwie kilka godzin, co czyni ją świetnym miejscem na weekendowe wypady. Czas zatem poznać najważniejsze atrakcje turystyczne stolicy województwa łódzkiego.

Spacer ulicą Piotrkowską

Podczas wizyty w Łodzi po prostu nie da się pominąć ulicy Piotrkowskiej, która ma ponad cztery kilometry i przy której mieści się wiele ważnych atrakcji turystycznych. Warto uważnie patrzeć pod nogi, ponieważ na trasie znajduje się słynna Aleja Gwiazd z odciskami dłoni polskich aktorów i reżyserów. Po drodze można natknąć się również na pomnik Misia Uszatka, a także na liczne, zabytkowe kamienice, pałace i dworki.

Wieczorem warto natomiast odwiedzić lokalne restauracje, które serwują lokalne, polskie i zagraniczne dania. Następnie można udać się na wycieczkę po znajdujących się wzdłuż ulicy Piotrkowskiej barów i klubów. Przed wyjazdem należy koniecznie odwiedzić chociaż jeden sklep z pamiątkami z Łodzi, w którym można znaleźć wiele ciekawych gadżetów związanych z historią i kulturą jednego z największych miast w kraju.

Zakupy w Manufakturze

Łódzka Manufaktura to zdecydowanie jedno z najciekawszych centrów handlowych w Polsce. Sklepy znanych marek mieszczą się bowiem na terenie dawnej fabryki włókienniczej, której właścicielem był Izrael Poznański. Oprócz ponad dwustu sklepów na terenie Manufaktury znajduje się również kilkadziesiąt restauracji i kawiarni, w których można odpocząć po zakupowym maratonie w jednej z większych galerii handlowych w kraju.

Ponadto w Manufakturze nie brakuje innych atrakcji w postaci kręgielni, kina, sztucznej ściany wspinaczkowej i skate parku. Podczas wizyty w galerii warto zajrzeć również do muzeów znajdujących się na terenie kompleksu. Można także zatrzymać się w czterogwiazdkowym hotelu, który jest częścią dawnej fabryki. Przed budynkami Manufaktury odbywają się ponadto liczne imprezy kulturalne, festiwale i dyskoteki.

Na tropie murali

Stolica województwa łódzkiego jest również bardzo ważnym punktem na mapie współczesnej polskiej sztuki ulicznej. Na wielu wieżowcach można znaleźć naprawdę piękne murale, które są dziełami znanych osobistości ze świata grafficiarzy. Wiele miejskich obrazów powstało podczas odbywających się w Łodzi festiwali streetartowych, w których biorą udział nie tylko polscy artyści, ale także znani twórcy z innych krajów.

Na stronie Łódzkiej Organizacji Turystycznej można znaleźć praktyczny przewodnik po muralach i instalacjach artystycznych. Dzięki spisowi dzieł i mapie można zaplanować przyjemny spacer, podczas którego można uwiecznić na zdjęciach zachwycające graffiti. Jednym z najbardziej znanych murali przedstawia podobiznę urodzonego w Łodzi Artura Rubinsteina, czyli jednego z najwybitniejszych polskich pianistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here