Najciekawsze muzea w Polsce

0
2173

Często zwiedzasz europejskie stolice i ciekawe muzea poza Polską? Nasz kraj też może pochwalić się ciekawymi, historycznymi zbiorami oraz miejscami, w których nawet dzieci będą miały mnóstwo atrakcji. Zobacz, gdzie warto się wybrać.

Stolica pełna historii

Jeśli wybierasz się do Warszawy, jest kilka ciekawych muzeów, które możesz odwiedzić nawet jednego dnia. Pierwszym z nich jest Plac Zamkowy, który jest rekonstrukcją zamku królewskiego, który został wysadzony w 1944 roku. Wewnątrz znajdują się sale królewskie oraz sejmowe, a także stałe ekspozycje godne uwagi. Co więcej, tuż obok zamku znajdują się Ogrody Zamkowe, w których można odpocząć. Urokliwym miejscem, które warto zwiedzić są Królewskie Łazienki. Czynny przez cały rok zespół parkowo-pałacowy przyciąga tłumy turystów. Szczególnie warto odwiedzić Muzeum w Pałacu na Wodzie, w którym znajdują się dzieła sztuki i stylowe wnętrza, w tym także apartamenty królewskie. Jednym z ciekawszych muzeów jest także Pałac w Wilanowie, który znajduje się około 6 kilometrów od centrum Warszawy. Tam z kolei warto zobaczyć Galerię Portretu Polskiego, w której znajdują się wyjątkowe wizerunki arystokracji, monarchów, a także szlachty. Ciekawym miejscem jest sypialnia Jana III Sobieskiego. Chcesz wybrać się do stolicy i poznać historię Polski? Pożyczki pozabankowe mogą pomóc Tobie w zdobyciu dodatkowych finansów na wyjazd.

Wyjątkowe muzea w Polsce

Ciekawym miejscem jest Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, w którym można poznać eksponaty związane z higieną. Wyjątkowym elementem wizyty jest wykonanie własnego mydła. Z kolei w Gdyni znajduje się Muzeum Emigracji, gdzie można poznać historię wyjazdów z Polski na przestrzeni kilkuset lat. Jeśli będziesz zwiedzać Kraków, zobacz Muzeum Sztuki Współczesnej, w którym warto skupić się na artystach pochodzących z dwóch ostatnich dziesięcioleci. Atrakcyjnym miejscem jest także Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, w którym przeniesiesz się do średniowiecza oraz początku XX wieku. Dowiesz się, jakie są piernikowe rytuały, a także poznasz historię miasta Torunia. Jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na wycieczkę poza miasto, wybierz pożyczki pozabankowe. To łatwy sposób na zdobycie zastrzyku finansowego.

Historia i rozrywka dla całej rodziny

Jeśli chcesz połączyć rodzinne wakacje z atrakcją dla dzieci, wybierz takie muzea, które okażą się naprawdę wielką frajdą dla maluchów. Jednym z takich miejsc jest HistoryLand w Krakowie. To interaktywne centrum, w którym można poznać historię Polski… poprzez budowle z klocków Lego. Świetnym miejscem dla dzieci jest także Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, gdzie można poznać polską motoryzację od kuchni. Połączenie nauki oraz interaktywnych pokazów dla dzieci znajduje się także w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Wystawy dotyczą przyrody, budowy człowieka, a także zawierają elementy fizyki i dzieł sztuki. Natomiast w Toruniu znajduje się Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieci, jak i cała rodzina, mogą poznawać doświadczenia na własnej skórze. Bilety wstępów i atrakcje dla dzieci w nowym mieście mogą okazać się kosztowne. Jeśli chcesz zorganizować wyjazd podczas urlopu, mogą pomóc pożyczki pozabankowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here