Berlin to miejsce na mapie Niemiec, które zdecydowanie trzeba zobaczyć. Poznaj zabytki, które w Berlinie robią wrażenie i zwyczajnie warto nie przejść obok nich obojętnie.

Zobacz też: https://www.citeam.pl/berlin-cie-wzywa-zwiedzaj-berlin-sladami-iggy-pop-i-davida-bowie/

Siedziba niemieckiego parlamentu – Reichstag

To zdecydowanie ważny punkt na mapie całych Niemiec, a będąc w Berlinie tym bardziej warto je zobaczyć. Budynek ten robi wrażenie dzięki nietypowemu połączeniu neorenesansowych fundamentów, które wzbogacono wyjątkową szklaną kopułą. Do tej kopuły można dostać się windą i spiralną kładką. Z tego punktu widokowego widać Berlin, więc to miejsce jest zdecydowanie warte uwagi dla tych, którzy uwielbiają zachwycać się krajobrazami.

Pomnik Żydów

To miejsce jest pełne majestatycznych myśli. Pomnik Żydów Europy Holocaust Mahnmal stanowi aż 2711 nagrobków z kamienia. Są one rozmieszczone na powierzchni wielkości 19 tysięcy m2. Nagrobki upamiętniają zagładę Żydów w czasie II Wojny Światowej. 

Katedra Berlińska

Ta Katedra zdecydowanie budzi podziw i wrażenie nie tylko u tych, którzy znają się na architekturze i lubią się nią zachwycać, ale praktycznie u każdego i nie ma się co dziwić. Katedra Berlińska jest największą świątynią w Berlinie. To, co jest kluczowe dla tej Katedry to kopuła licząca 85 metrów, która przypomina Bazylikę Św. Piotra.

Brama Brandenburska

To zdecydowany must have zabytkowy Niemiec i miejsce, które jest chyba najbardziej charakterystyczne nie tylko w Berlinie, ale w całym państwie. Brama symbolizuje zjednoczenie Niemiec, jest wysoka na 26 metrów i opiera się o 6 monumentalnych kolumn.

Biała budka, czyli Checkpoint Charlie

Biała budka w czasach zimnej wody stanowiła jedno z miejsc granicznych między NRD a RFN. Tych budek było znacznie więcej, ale obecnie zachowała się tylko jedna. Warto ją zobaczyć, a jest to ułatwione z takiej racji, że znajduje się w centrum miasta. Aktywne życie mieszkańców i turystów Berlina w połączeniu z tym niewielkim zabytkiem robi wrażenie i pośród pędu codzienności przypomina o historycznym wydarzeniu.

Przeczytaj też: http://www.linuxindex.pl/e-commerce-jak-podniesc-jakosc-zakupow-w-twoim-sklepie-online/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here