Bułgaria w ostatnich latach nie jest już może mekką turystów, jednak nadal wiele osób wybiera ją jako cel swojej urlopowej podróży. Co za tym przemawia? Bliskość, ciepły klimat, piękne, ciepłe morze i plaże… to przede wszystkim raj dla osób, które lubią wypoczywać w słońcu i spędzać czas relaksując się. Pośród najczęściej odwiedzanych kurortów można wymienić Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg. Co przemawia za każdym z nich i który warto wypróbować?

[Nowoczesność Słonecznego Brzegu]

To opcja nieco nowsza, oferująca więcej hoteli i nowocześniejszą infrastrukturę. W Słonecznym Brzegu można spodziewać się szerokich plaż, które w szczycie sezonu bywają zatłoczone turystami z wszelkich zakątków Europy, ze wskazaniem na te zachodnie. To ciepłe morze, dużo słońca, ale też możliwość zwiedzenia pięknego miasta o średniowiecznej zabudowie, Nesseberu. Można wykupić tutaj wycieczkę do jednego z wartych odwiedzenia miejsc, na przykład Istambułu. Nie brakuje miejsc, gdzie można znaleźć wszelaką rozrywkę – aqua parków, restauracji, pubów czy klubów.

Niestety, Słoneczny Brzeg ma także swoją wadę – to cena, zauważalnie wyższa niż w Złotych Piaskach. Za co się tutaj płaci? Właśnie za nowoczesność, szeroki wybór, ekskluzywne lokale.

[Tradycyjne Złote Piaski]

Złote Piaski, choć starsze i bardziej tradycyjne, także cieszą się powodzeniem. Jednym z powodów jest oczywiście cena, niższa niż na Słonecznym Brzegu. To miejsce obfitujące w zieleń, można więc schronić się przed prażącym słońcem, które nie dla każdego turysty stanowi cel i źródło radości. Plaże są nieco węższe, a infrastruktura starsza. ten najstarszy kurort w Bułgarii obiecuje wypoczynek na wysokim poziomie, niepozbawiony przy tym specyficznego klimatu, którego warto doświadczyć. To także raj dla tych, którzy lubią bawić się do białego rana, niespiesznie spacerować i korzystać z życia na zwolnionych obrotach.

W czym zatem Złote Piaski ustępują Słonecznemu Brzegowi? To miejsce o nieco mniej ekskluzywnym wydźwięku. Jest mniej modne, co wcale nie oznacza, że gorsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here