Letnie wyjazdy mają swój urok – dłuższe dni pełne słońca sprawiają, że chętniej odkrywamy nowe miejsca. Jednak w wielu miastach w Polsce można ciekawie spędzić czas nie tylko w tej najbardziej popularnej porze roku. Destynacją, do której warto się udać właśnie jesienią, jest Ustroń położony na północnych stokach Beskidu Śląskiego. Zobacz, dlaczego warto wyszukać miejsce na nocleg w Ustroniu i odkryć tę górską krainę po sezonie wakacyjnym.

Podobno nazwa miasta „Ustroń” wywodzi się od określania tamtejszych okolic miejscem zacisznym, leżącym „na stronie”, a zatem ustronnym. Może się w tym kryć wiele prawdy, gdyż miejscowość znajduje się u wylotu Wisły, w dolinie u podnóży gór – Czantorii Wielkiej i Równicy, co dodatkowo czyni ją niezwykle malowniczą. Tutejsza natura zachwyca niezależnie od pory roku, a w okolicy Ustronia są ulokowane nie tylko góry, ale także lasy, które znajdują się w Parku Krajobrazowym Beskidu Śląskiego. Dlatego też warto się tam wybrać także jesienią, aby nieco wypocząć, a przy okazji odkryć uroki okolicy. W dodatku Ustroń nie należy do wielkich miejscowości, co ma wiele zalet. Po pierwsze wypoczynku nie zakłóci miejski gwar. Po drugie apartamenty w Ustroniu są często niemal u samego podnóża gór, dzięki czemu można liczyć na piękne widoki bez wychodzenia z pokoju.

Apartamenty w Ustroniu znajdują się blisko górskich szlaków

W Ustroniu z większości apartamentów bez problemu można dotrzeć na górskie szlaki, z których z pewnością jest co podziwiać. Warto przede wszystkim wybrać się na Czantorię Wielką – szczyt graniczny między Polską a Czechami o wysokości 995 m n.p.m. Przy dobrej widoczności można z niego zobaczyć Tatry i Małą Fatrę (pasmo górskie po słowackiej stronie Karpat). Sporym ułatwieniem dla turystów, które umożliwia dotarcie w górne partie Beskidów oraz podziwianie widoków z tak dużej wysokości, jest czynna przez cały rok kolej kinowa na Czantorię. Czteroosobowe kanapy kolei wożą wędrowców w górę i zatrzymują się na wysokości 851 m n.p.m. Dzięki temu pozostałą trasę można pokonać w zaledwie pół godziny.

Apartamenty w Ustroniu to doskonała baza wypadowa do nietypowych atrakcji

Niezależnie od lokalizacji, jaką wybierzesz na nocleg w Ustroniu, będziesz otoczony przez naturę. Warto skorzystać ze wszystkich możliwości jakie to ze sobą niesie. Oprócz wędrowania po górach, co stanowi atrakcję samą w sobie, ciekawym miejscem na wypoczynek połączony z nowym doświadczeniem, może być wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek. Jest to dość niekonwencjonalny ogród zoologiczny położony na stoku Równicy ze starodrzewem bukowym. Pozwala na obcowanie z dziką przyrodą w naturalnych leśnych warunkach – wśród zwiedzających swobodnie spacerują m.in. muflony i daniele! Zobaczyć można tam również m.in.: sarny, jelenie, żbiki i żubry. Za największą atrakcję parku uważa się jednak sokolarnię i sowiarnię, gdzie o wyznaczonych porach drapieżne ptaki są wypuszczane przez wykwalifikowanych sokolników.

Apartamenty w Ustroniu to sposób udany wypoczynek, nawet jeśli pozostaniesz w mieście

Jeśli wybrałeś apartament w Ustroniu w centrum miasta, to zaledwie dwudziestominutowy spacer będzie dzielił się Cię od Parku Zdrojowego, w którym znajdują się ścieżki spacerowe i urządzenia do ćwiczeń siłowych w plenerze. Nie stanowi to jednak głównej atrakcji tego miejsca. W Parku Zdrojowym, w przeszklonym budynku nazywanym piramidą, mieści się Pijalnia Wód, w której można skosztować wody czerpanej ze źródła Zygmunt. Woda ta posiada odczyn słabo kwaśny (6,6 pH) i jest zaliczana do wód wodorowęglanowo-wapniowych, które wyróżnia lecznicze i oczyszczające działanie. Natomiast przed pijalnią wód stoi tężnia solankowa, w postaci fontanny, z której ryska zdrowotna solanka. Przechadzając się wokół niej, można wdychać powietrze nasycone cennymi minerałami, co z pewnością pozytywnie wpłynie na samopoczucie.

Ustroń nie musi być jedynym miastem, które odwiedzisz podczas swojego jesiennego wypoczynku – niedaleko od tej górskiej miejscowości znajduje się bowiem Wisła, Brenna i Istebna. W każdej z nich znajdziesz przytulne i komfortowe apartamenty w górach, które umilą Ci wypoczynek i będą stanowić doskonałe miejsce na relaks po całodniowym wędrowaniu po okolicy i górskich szczytach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here