Jeszcze kilkadziesiąt lat temu można było obyć się bez niego lub ograniczając zakupy w nim do minimum. W dzisiejszych czasach jednak wędkarstwo z roku na rok coraz bardziej się specjalizuje i profesjonalizuje. Miłośnicy tej formy spędzania wolnego czasu potrafią niekiedy wydać kilkanaście tysięcy złotych na różnego rodzaju sprzęt i dodatki.

Nie wolno zapominać, że istnieje kilka rodzajów wędkarstwa, a każdy z nich wymaga innego sprzętu, innej metody łowienia. I tak na przykład wędkarstwo morskie nie może obyć się bez łodzi. Z kolei dla wędkarstwa spławikowo-gruntowego nie będzie ona zupełnie potrzebna. Jeśli chodzi o wędki to tu też wybór jest ogromny. Z pewnością początkującego wędkarza ogrom możliwości może przyprawić o ból głowy. Odwiedzając dobry i profesjonalny sklep dla wędkarzy Pleciona Warszawa można na szczęście liczyć na fachową pomoc. Osoba początkująca bowiem nie musi od razu wiedzieć, czym różni się wędka spinningowa od wędki spławikowej albo do wędki stosowanej w wędkarstwie podlodowym.

Na początku przygody z wędkarstwem wiele osób zaczyna od metody spławikowo-gruntowej. Charakteryzuje się ona tym, że wędkarz przez cały czas połowu znajduje się na jednym stanowisku. Zanim rozpocznie połów musi wrzucić do wody zanętę, aby zwabić ryby. Wędka może być różnej długości i najczęściej wykonana jest z włókna szklanego. Dzięki temu jest lekka i elastyczna. Ryby w tej metodzie najczęściej łowi się na robaka białego lub czerwonego. Warto zaopatrzyć się także w siatkę, gdzie wrzucane będą złowione ryby. Przydatnym zakupem będzie też składane siedzisko. Niekiedy bowiem oczekiwanie na rybę może się dłużyć i wtedy warto mieć gdzie usiąść.

Jeśli wędkarz decyduje się na spinning potrzebować będzie już zupełnie innej wędki oraz specjalnego do niej wyposażenia. Sprzedawca w sklepie wędkarskim z pewnością będzie w stanie doskonale doradzić na co warto zwrócić uwagę. Oprócz wędki spinningowej ważną rolę odgrywa także kołowrotek. Przydać się mogą także wodery, dzięki którym wędkarz będzie mógł wejść do wody, bez ryzyka, że zamoczy ubranie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here