Choć odzież termoaktywna jest tworzona głównie z myślą o sportowcach, może nam się przydać także przy okazji wykonywania innych czynności. Dzięki utrzymaniu temperatury i odprowadzaniu wilgoci jest ona dobrym rozwiązaniem dla wszelkich aktywności, jakie wykonujemy na świeżym powietrzu, gdy jest już chłodno lub po prostu zimno. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze bielizny czy koszulek o właściwościach izolujących? Na co uważać, żeby ostatecznie zakupić produkt wysokiej jakości?

Klasa materiału ma znaczenie

Bielizna termoaktywna charakteryzuje się nie tylko tym, że doskonale utrzymuje ciepłotę ciała, ale także wygodą i komfortem użytkowania. Jeżeli zdecydujemy się na produkt wykonany z dobrej jakości materiału, będzie nam on długo służył, a my będziemy czuli się swobodnie i ciepło. Tego typu odzież świetnie sprawdzi się dla osób uprawiających sport na świeżym powietrzu, jak np. bieganie, granie w piłkę czy nordic walking. Z drugiej strony może być użyteczna również wtedy, gdy chcemy popracować w ogródku, gdy na dworze zaczyna się robić chłodno lub gdy mamy ogólną tendencję do marznięcia, szczególnie w zimę.

Odzież termoaktywna na każdą porę roku

Choć tego typu ubranie kojarzy nam się raczej z zimą, koszulki termoaktywne oraz inne elementy odzieży możemy nosić cały rok. Wszystko zależy od tego, który z trzech rodzajów produktów wybierzemy:

  • odzież gruba będzie idealna dla tych, którym zależy głównie na ociepleniu ciała. Sprawdzi się idealnie w zimę i chłodną jesień;
  • odzież średnia to kompromis pomiędzy stopniem ogrzania ciała a odprowadzeniem wilgoci;
  • odzież lekka sprawdzi się latem, gdy zależy nam na ograniczeniu uczucia bycia spoconym przy jednoczesnym nieskrępowaniu ruchów.

W przypadku odzieży termoaktywnej lepiej jest wybrać produkt z materiałów sztucznych, ponieważ tego typu włókna lepiej radzą sobie z podstawowymi zadaniami, jakie ma spełniać ten rodzaj ubrań. Najpopularniejszym sztucznym włóknem wykorzystywanym do produkcji jest poliamid z dodatkiem elastanu. Dzięki jego właściwościom odzienie dobrze przylega do ciała i skutecznie chroni przed zimnem.

Odzież termoaktywna to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które uprawiają sport na świeżym powietrzu lub wykonują inne czynności, które wymagają wysiłku. Produkt nadaje się również jako ochrona przed zimnem, szczególnie w przypadku mroźnych zim – jeżeli mamy tendencję do łatwego marznięcia, powinniśmy rozważyć zakup kilku ubrań o właściwościach izolujących i utrzymujących ciepło. Dzięki temu poczujemy się lepiej w nawet najmroźniejszy dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here