Seniorzy stanowią liczną grupę, która chętnie korzysta z możliwości uczestniczenia w zorganizowanych wyjazdach oraz pobytach indywidualnych. Senior w górach to coraz częściej spotykany widok już nie tylko w górskich kurortach uzdrowiskowych, ale również i w takich miejscowościach jak Szczyrk.

Tym samym już w pierwszym akapicie ujawniliśmy odpowiedź na pytanie, gdzie warto pojechać w góry będąc seniorem. Doprecyzujmy zatem, będąc osobą w wieku emerytalnym do którego obiektu w Szczyrku warto wybrać się i dlaczego?

Odpowiedni obiekt noclegowy dla seniora w Szczyku

Jeżeli będziemy szukać obiektu w Szczyrku wpisując w wyszukiwarce „Szczyrk noclegi” jest duża szansa, że w gąszczu wielu innych stron natrafimy wreszcie na obiekt, który może spełnić nasze oczekiwania. Jeżeli mamy na to sporo czasu, to jak najbardziej można uskutecznić ten sposób wyszukiwania obiektów oferujących zakwaterowanie w Szczyrku. Jeżeli jednak wolimy inaczej spędzić czas, to naszym zdaniem warto postawić na pobyt w sprawdzonej lokalizacji. W przypadku Szczyrku jest to Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo.

Orle Gniazdo to obiekt, w którym co roku organizowanych jest wiele promocyjnych pakietów. Wśród nich są m.in. wczasy dla seniora w górach. Jest to pakiet pobytowy dedykowany osobom, które cenią sobie ciszę i spokój oraz korzystanie z kompleksowej oferty. Przykładowy pakiet obejmuje bowiem poza zakwaterowaniem w komfortowych pokojach 1-, 2-, 3- i 4-osobowych z TV i niepowtarzalnym widokiem na panoramę górskich szczytów, także całodzienne wyżywienie wraz z rabatami w punktach gastronomicznych obiektu, codzienne zabiegi rehabilitacyjne oraz dostęp do basenu zewnętrznego z podgrzewaną wodą i ratownikiem, dostęp do sali ćwiczeń, jak również bezpłatne miejsce postojowe przez cały czas pobytu.

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

Podobnie jak turnusy rehabilitacyjne w górach, tak i turnusy rehabilitacyjne w szczyrkowskim Orlim Gnieździe, poza niepowtarzalnym klimatem oraz bogatą ofertą pakietową, niosą wiele korzyści prozdrowotnych. Na korzyść tych turnusów organizowanych w najsłynniejszym obiekcie w Szczyrku są m.in.:

  • najwyższa klasa czystości powietrza sprzyjająca procesom leczenia osób ze schorzeniami alergicznymi,
  • brak roztocza,
  • profesjonalny personel rzetelnie realizujący wskazane zabiegi rehabilitacyjne,
  • możliwość udziału w zorganizowanej wycieczce turystyczno-krajoznawczej.

Uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych w Orlim Gnieździe mają również zapewnione całodzienne wyżywienie, doraźną opiekę lekarską, dostęp do pokoju socjalnego z zapleczem kuchennym oraz do terenu rekreacyjnego z miejscem zabaw dla dzieci oraz podgrzewanym basenem z ratownikiem.

Zakresy pakietów zdaniem wielu kuracjuszy są na tyle bogate, że większość ich uczestników decyduje się na pozostanie na terenie obiektu i delektowanie się niepowtarzalnymi widokami górskiej panoramy z każdego okna pokoju, holu widokowego oraz jedynej w Szczyrku kawiarni widokowej Bar 6. Piętro.

Co więcej, oddalenie obiektu od centrum miasta jest na tyle odpowiednie, że w obiekcie i wokół niego panuje cisza. Brak jest uciążliwego ruchu pieszego i samochodowego. Można delektować się ciszą, czytając książkę wypożyczoną z biblioteki turystycznej zorganizowanej w holu widokowym Orlego Gniazda i jednocześnie popijając ulubioną kawę lub herbatę w pokoju, w kawiarni, w restauracji lub na zewnętrznym, ogrodzonym terenie zielonym siedząc na leżaku pod parasolką lub pod jedną z wielu drewnianych wiat.

Obiekt w górach przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo

Seniorzy, którzy dotychczas skorzystali z oferty Orlego Gniazda często podkreślali fakt, iż obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Część pokoi posiada specjalne łazienki oraz poszerzone futryny drzwi dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.  Co równie istotne, podkreślali pomocność i kulturę personelu – czyli coś, co u młodego pokolenia jest praktycznie niespotykane w dzisiejszych czasach.

Podsumowując, Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo to jeden z najpopularniejszych i najchętniej polecanych obiektów przez seniorów korzystających z ofert zakwaterowania w górach. Wśród wielu pakietów pobytowych, szczególnie dużym zainteresowaniem wśród seniorów cieszą się pakiety: „wczasy dla seniora w górach” oraz „turnusy rehabilitacyjne w górach”. Oba z nich odpowiadają idealnie na potrzeby osób po 60 roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here