Masło orzechowe to przekąska, która cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Jest ona bardzo znana w USA, w którym to spożywają ją wszyscy. Czy masło orzechowe można jeść na co dzień? Co kryje się w jego składzie? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/maslo-orzechowe-czy-warto-je-jesc/

Masło orzechowe

To wyrób spożywczy, który wytwarza się z orzechów, które poddaje się prażeniu w wysokiej temperaturze. Najczęściej produkuje się je z orzechów arachidowych, co powoduje, że cena jest stosunkowo niska.

Masło orzechowe można również zrobić z orzechów nerkowca, z migdałów lub z mixu różnych orzechów, jednakże cena takiego masła orzechowa jest wówczas bardzo wysoka.

Masło orzechowe jest wysokokaloryczne, jednakże w małych ilościach może stanowić element naszej diety. Musi być jednakże dobrej jakości. Najlepsze są masła orzechowe z zawartością kwasów omega-3, wówczas nie dostarcza nam ono pustych kalorii.

Jeść czy nie jeść?

Masło orzechowe, które ma dobry skład może stanowić element naszej diety. Ma ono w swoim składzie białko roślinne, a także przeciwutleniacze, które sprzyjają pracy naszego serca. Dodatkowo jego regularne spożywanie może zapobiegać udarom oraz chorobom serca.

Masło orzechowe posiada również dużą ilość błonnika, który obniża stężenie glukozy we krwi, a także usprawnia perystaltykę jelit i pomaga obniżyć poziom cholesterolu całkowitego, a także trójglicerydów we krwi. Dodatkowo poprawia naszą gospodarkę węglowodanową. Najwięcej błonnika posiada masło orzechowe zrobione z migdałów.

Masło orzechowe dostarcza nam dużo energii, ponieważ zawiera w swoim składzie bardzo dużo tryptofanu – aminokwasu, który wpływa na zdolność koncentracji oraz poprawia prace mózgu. Jest ono zalecane wszystkim osobom, które prowadzą aktywny tryb życia, a także bywają często przemęczone lub pracują umysłowo.

Zrównoważona ilość masła orzechowego w naszej codziennej diecie nie spowoduje, że przytyjemy, a wpłynie korzystnie na pracę naszego organizmu. Można je jeść, lecz należy uważać na jego ilość.

Przeczytaj też: http://www.modaforte.pl/piekarnik-parowy-jaki-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here