Nasz kraj to obszar nasycony przyrodniczo i krajobrazowo. Gwarantuje nam możliwość korzystania z dostępu do morza i gór. W sezonie wakacyjnym i w weekendy turystyczne miejscowości nadmorskie i górskie są jednak bardzo zatłoczone. W obecnym czasie zagrożenia epidemiologicznego, ten fakt może odstraszyć od wyjazdu na urlop. Jednak pamiętajmy, że teren Polski posiada jeszcze jeden atrakcyjny przyrodniczy walor – jeziora.

Wakacje nad jeziorem. Wielkopolska – gdzie warto wybrać się na odpoczynek?

W Polsce znajduje się naprawdę spora liczba większych lub mniejszych jezior. Do najbardziej znanych należą jeziora mazurskie. Jednak nie mniej widokowe, a zdecydowanie mniej oblężone przez turystów są jeziora znajdujące się w innych częściach kraju.

Największym jeziorem w województwie wielkopolskim jest Jezioro Powidzkie. Jezioro leży na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego w gminie Powidz. To jezioro polodowcowe to doskonałe miejsce na wakacje nad jeziorem. Pobyt nad jeziorem daje sporo możliwości spędzania czasu wolnego. Można tu uprawiać sporty wodne i żeglarstwo. Jest to wyśmienity teren do wycieczek pieszych i rowerowych z dala od zgiełku dużych skupisk ludzkich. Osobom ceniącym sobie leniuchowanie, poleca się nadjeziorne plaże.

Który hotel wybrać?

Wybierając się nad Jezioro Powidzkie, warto skorzystać z oferty Hotelu Moran. Ten malowniczy obiekt położony jest nad samym jeziorem. Hotel Moran to budynek główny z pokojami hotelowymi oraz szereg drewnianych domków letniskowych. Swoje miejsce znajdą tu zatem osoby, które chcą wypoczywać w standardach hotelowych (klimatyzowany pokój z łazienką i wyżywieniem), jak i osoby, które chętnie zamieszkają bliżej przyrody.

Hotel Moran ma wiele do zaoferowania. W hotelu znajdują się wyśmienita restauracja i bar z tarasem i widokiem na jezioro. Restauracja przygotowuje zarówno śniadania, obiady, jak i kolacje. W menu znajdują się także pyszne desery. Karta win jest imponująca.

Na uwagę zasługuje również hotelowe SPA. SPA w Hotelu Moran zatrudnia wykwalifikowanych kosmetologów i fizjoterapeutów. Zabiegi i rytuały wykonywane są z pełnym profesjonalizmem i oparte na wysokiej jakości naturalnych kosmetykach. W ofercie hotelu są również tzw. Day Spa. Oznacza to, że można skorzystać z oferty SPA bez nocowania w hotelu. Ofertę SPA uzupełnia basen z widokiem na jezioro, sauna oraz jacuzzi.

Czy w hotelu przewidziano atrakcje dla dzieci?

W Hotelu Moran mile widziane są rodziny z dziećmi. Świadczy o tym szeroka oferta atrakcji dedykowanych do tej grupy gości. Teren hotelu został przygotowany do spędzania czasu przez dzieci.

Na najmłodszych gości czeka bezpieczny plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalniami, huśtawkami i wiszącym pomostem. Dla młodzieży i rodziców przygotowano natomiast park linowy, w którym znajdują się przeszkody o różnym poziomie trudności. Nad bezpieczeństwem wspinających się osób czuwa profesjonalny instruktor.

Wypoczynek w Hotelu Moran to także możliwość skorzystania z pobliskich plaż i pomostów kąpielowych, wypożyczalni rowerów, kajaków i łódek. Na terenie obiektu znajdują się także boiska do gry w siatkówkę i piłkę nożną oraz stanowiska przeznaczone na rozpalenie ogniska.

Teren wokół hotelu również gwarantuje świetne spędzanie czasu. Warto skorzystać z malowniczej drogi rowerowej wyznaczonej wokół jeziora, zwiedzić Klasztor Cystersów, Park Rozrywki Zaurolandia lub Skansen Archeologiczny w Mrówkach. Pobyt w Hotelu Moran to gwarancja udanego wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here