Dla osób, które kochają podróże wybór Prowansji i Lazurowego Wybrzeża to idealna propozycja. Także wówczas, kiedy na wyjazd chcemy zabrać bliskich i… samochód.

Dlaczego własnie Prowansja i Lazurowe Wybrzeże?

Zielone pagórki, urokliwe plaże i piękne pola lawendowe – z tym nieodłącznie kojarzy się Prowansja i Lazurowe Wybrzeże. Do tego unikalny charakter regionu Prowansja-Alpy. To propozycja zarówno dla osób, które szukają spokoju i odpoczynku na łonie natury, jak i tych, którzy lubią plażować i smakować wykwintnej kuchni regionu. Różnorodność to mianownik tego, co znajdziemy we Francji, dlatego warto się tam wybrać na wakacje. Można spędzać dzień na różne sposoby, np. wędrując urokliwymi uliczkami lub odkrywając ruiny starodawnych zamków. To propozycja dla całej rodziny, także w zakresie zorganizowania wycieczki samochodowej.

Wyjazd samochodem do Prowansji i na Lazurowe Wybrzeże

Prowansja samochodem to czasochłonne rozwiązanie, ale daje możliwość zabrania większej ilości bagażu i pasażerów. Warto, jednak wcześniej dobrze zaplanować wyjazd i miejsca na postój w czasie drogi.

Po wyjeździe z Polski w kierunku Francji czeka nas przekroczenie granicy z Niemcami. Nocleg warto zaplanować właśnie w Niemczech, a kolejnego dnia w godzinach popołudniowych dojeżdża się na miejsce.

Dobrym miejscem na camping jest np. okolica miasteczka Gordes, gdzie można pospacerować i nacieszyć się urokliwym otoczeniem – to idealny sposób na relaks po długiej podróży.

Zwiedzanie Prowansji

To początek ekscytującej wycieczki. A w planie warto zawrzeć:

– pola lawendowe w okolicach Sault;
– Miasteczko Sault;
– Simiane – La – Rotonde;
– Roussillon – miasto z ochry;
– Panorama miasteczka Bonnieux;
– Powrót do Gordes, popołudnie w Gordes;
– Opactwo Abbaye de Senanque

A następnie przejazd na Lazurowe Wybrzeże.

Miejsca niezwykłe i… kontrowersyjne

Prowansja i Lazurowe Wybrzeże to region, który zasięgiem obejmuje prowansalskie Lazurowe Wybrzeże – urokliwe, ale też pełne kontrastów. Znajdzie się tu innowacyjne, bardzo współczesne kurorty, ale też miasteczka ze średniowiecznymi murami, ciche wioski, położone w górach, plaże, klify i winnicy. Ponadto nie zabraknie słynnych, lawendowych pól, mocno zarysowanych, skalistych masywów i starych kościołów, które już na pierwszy rzut oka zdają się kryć wiele tajemnic. Liczba atrakcji jest szeroka i także miłośnicy żeglarstwa znajdą coś dla siebie.

Także osoby, które lubują się w regionalnych kuchniach mają możliwość odkrycia coś dla siebie – wyśmienitej kuchni regionalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here