Ubiór towarzyszy nam na co dzień, ubieramy się w różnego typu odzież w zależności od tego jakie prace lub czynności mamy w danej chwili do wykonania. Między innymi rozróżniamy dwa rodzaje odzieży. Pierwszą z nich jest odzież robocza, którą wykorzystuje się w branżach wymagających od nas częstego kontaktu z różnego rodzaju powierzchniami, gdzie wykonywane są prace na przykład na budowie.

Odzież robocza charakteryzuje się tym, że zabezpiecza nas nie tylko przed zabrudzeniami, ale również chroni nasze ciało przed skaleczeniem się lub po prostu dostaniem się czynników zewnętrznych takich jak piasek czy żwir, które mogłyby doprowadzić do kalectwa lub utraty życia. Natomiast odzież ochronna ma za zadanie osłonić nasz organizm przed dostaniem się do niego bakterii powodujących infekcje. Ten typ ubioru szczególnie w dzisiejszych czasach ma za zadanie odpowiednio nas zabezpieczyć przed chorobami oraz wirusami szczególnie przez kontakt z osobami zakażonymi.

Odzież ochronna jest używana między innymi przez lekarzy, ratowników, policjantów oraz cywilów, kiedy mamy do czynienia z epidemią lub pandemią na światową skalę. Więc różnice między odzieżą ochronną a roboczą są następujące. Używanie odzieży ochronnej powinno spowodować brak przedostawania się niebezpiecznych pierwiastków chemicznych powodujących możliwość zachorowania na niechciane często groźne choroby.

Z kolei odzież robocza zabezpiecza ciało danej osoby przed zranieniem się i uszkodzeniem różnych części ciała w zależności od wykonywanych prac. odzież robocza a ochronna – różnice, które możemy odnotować w przypadku obydwu typu ubiorów do siebie to między innymi. Odzież robocza jest wykonana z wysokiej jakości trwałych materiałów, co sprawia, że nie tylko dbamy o nasze bezpieczeństwo, ale również wykonywanie prac przebiega w komfortowych warunkach. Uniemożliwiają one odsłonięcie skóry pracownika nawet w przypadku robót związanych z tarciem jej o różnego typu powierzchnie, a odzież ochronna kładzie nacisk na ochronę na przykład twarzy przed przedostawaniem się bakterii drogą kropelkową.

Do odzieży roboczej zaliczamy spodnie, kurtki, rękawice robocze bluzy czy obuwie. Natomiast do odzieży ochronnej zaliczymy maseczki, rękawiczki wykonane na przykład z lateksu lub ze specjalnej folii ochronnej, kombinezony i przyłbice. Zakup odzieży roboczej i ochronnej możemy dokonać zarówno drogą stacjonarną jak również internetową. W przypadku odzieży roboczej będą to przykładowo sklepy budowlane. Jeśli chodzi o odzież ochronną niektóre jej elementy zakupimy dodatkowo w aptece. Mogą to być maseczki oraz rękawiczki ochronne.

Źródło: https://dabo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here