Wiele osób wzbrania się przed lataniem. Jednak czasami naprawdę warto się przemóc – możemy szybko dotrzeć do niesamowitych miejsc, a dodatkowo – zrobić to naprawdę tanio! Zdarzają się okazje, w których możesz polecić do wymarzonego miejsca nawet za kilkadziesiąt złotych. Jedną z takich miejscowości, jest hiszpańskie Alicante. Niech nie przeraża się lotnisko – Alicante czeka na ciebie.

Alicante – miasto na południowym wchodzie Hiszpanii

Alicante to miasto w regionie Walencji, które poleci niemal każdy, kto spędził wakacje na Costa Blanca. Duża ilość atrakcji, takich jak wspaniały klimat i bliuskość Morza Śródziemnego z pięknymi plażami to coś, co zapamiętuje się na długo.

Rządy Maurów w Alicante trwały 500 lat, dlatego miasto zachowało wiele aspektów tej kultury, które można zobaczyć dzisiaj np. w architekturze.

Co zwiedzić w Alicante?

Co warto zobaczyć, kiedy podróżujemy po Alicante? Podpowiadamy!

Zamek Św. Barbary (Castillo de Santa Bárbara)

Zamek św. Barbary jest historyczną twierdzą, która góruje nad starym miastem, tym samym jest doskonałym punktem widokowym. To bardzo turystyczne miejsce, ale warto je zobaczyć. Na starym mieście znajduje się winda, która ma wysokość 205 metrów i dojeżdża do jednego z dziedzińców – świetna sprawa, kiedy jesteśmy w Alicante z dziećmi! Na wzgórze można też wejść bez problemu pieszo.

Dla miłośników spacerowania

Najsłynniejszą ulicą spacerową miasta jest Explanada de España – aleja znajdująca się równolegle do wybrzeża. Jest to niezwykle fotogrniczne miejsce, wybrukowano je ponad 6 milionami kawałków kostki, a każdy z nich został starannie ułożony tak, aby tworzył trójkolorowy wzór fali. Wzdłuż alei rosną palmy.

Muzeum Volvo Ocean Race

Alicante wychodzi naprzeciw oczekiwaniom turystów zainteresowanych nie tylko plażowaniem i spacerowaniem po mieście. Volvo Ocean Race to kultowy wyścig. Symulator 3D i interaktywne panele dotykowe pozwalają zwiedzającym poznać historię tego wieloletniego wydarzenia, a także dowiedzieć się więcej o życiu morskim dzięki różnym wystawom organizowanym przez wspomniane muzeum!

Zwiedzanie jest dla wielu osób najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Jednak może się wydawać, że jest to bardzo drogie hobby. Warto w takim przypadku szukać tanich lotów i przekonać się, że można podróżować budżetowo. Do Alicante, o którym piszemy w niniejszym artykule, można dolecieć nawet za kilkadziesiąt złotych w jedną stronę. To doskonała okazja, z której warto korzystać i odwiedzić tę część Hiszpiani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here