Sezon narciarski już niebawem zacznie się na dobre. Dyscyplina ta stanowi wśród wielu Polaków jedną z najbardziej ulubionych form zimowych rekreacji, a dostęp do szerokiego wyboru stoków i wyciągów w całym kraju tym bardziej zachęca do uprawiania narciarstwa. Jednak warto także zainteresować się stokami narciarskimi, które do zaoferowania ma nasz południowy sąsiad. Rzecz jasna mowa jest o Słowacji.

Na atrakcyjność słowackich kurortów składają się zdecydowanie doskonałe warunki do jazdy na nartach w nawet dwukrotnie niższych cenach od polskich stoków. Co interesujące, jakość słowackich wyciągów określa się podobną do alpejskich odpowiedników. Tak więc gdzie jechać na narty na Słowację?

W tym artykule szczególną uwagę zwrócimy na kurorty z okolic szczytu Chopok – o wysokości 2204m.n.p.m.

Największym ośrodkiem w tej okolicy jest Jasna Nizke Tatry, położony w Liptowie na terenie Parku narodowego Tatry Niskie. Ośrodek ten dysponuje trasami narciarskimi, których łączna długość wynosi nawet 50 kilometrów, a na które składa się aż 41 różnych nartostrad. Warto wyszczególnić, iż w tej stacji znajduje się 9-cio kilometrowa trasa freeride, która należy do jednej z najbardziej wymagających, a cały kompleks posiada system nowoczesnego naśnieżania o długości 36km.

Kompleks Jasna Nizke Tatry posiada także jeden tor, który oświetlono na całej długości, dzięki czemu możliwa jest również nocna jazda.

Znajdziemy tutaj 23 wyciągi, w których skład wchodzi 5 kolejek kabinowych, 8 krzesełkowych oraz 10 orczyków, dzięki czemu narty Slovacija będą doskonałą opcją dla osób z dowolnym doświadczeniem.

Jasna Nizke Tatry należy do jednego z trzech słowackich kurortów, które posiadają wdrożony system GOPASS, pozwalający na elastyczne możliwości zakupu karnetów. System ten polega na zakupie karnetów online poprzez aplikację lub samoobsługowej kasie. System ten gwarantuje także spore rabaty dla osób kupujących karnety ze sporym wyprzedzeniem.

Ośrodek ten umożliwia także wypożyczenie kompletnego sprzętu narciarskiego, ale również sanek czy innych akcesoriów w bardzo atrakcyjnych cenach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby oddać do serwisu własne narty, przechować czy kupić sprzęt narciarski.

Warto również wspomnieć o możliwościach noclegowych, które oferuje hotel Jasna Chopok. Znajdują się tutaj hotele czterogwiazdkowe, które doceni każda osoba poszukująca wysokich standardów. Goście do dyspozycji posiadają SPA, centrum odnowy biologicznej, basen, oraz restauracje ze śniadaniami w cenie pobytu. Hotel Chopok położony jest w ścisłej okolicy wyciągów, a ceny dwuosobowych pokoi zaczynają się od 616 zł, co jest niesamowicie atrakcyjną ceną.

Dlatego warto rozważyć wybranie się na narty na Słowacji i cieszyć się doskonałymi warunkami w równie świetnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here