W polskich stolicach regionów hale produkcyjne czy magazyny są niezmiennie poszukiwane i budzą zainteresowanie inwestorów. Na terenie całego kraju cały czas powstają lub są planowane nowe obiekty – np. magazyny w Poznaniu lub pod Warszawą, hale w okolicach Łodzi itd. Wybraliśmy kilka interesujących obiektów realizowanych na terenie Polski.

Większość nowych inwestycji może poszczycić się wyjątkowo atrakcyjną lokalizacją. Miasta cieszące się największą popularnością i zainteresowaniem zagranicznych inwestorów to m.in. Warszawa, Poznań, Katowice, Wrocław czy też Łódź. Poniżej kilka zasługujących na uwagę obiektów z różnych regionów – m.in. magazyny w Poznaniu czy centrum logistyczne pod Warszawą.

MLP Poznań West – magazyn pod Poznaniem

Centrum logistyczne MLP Poznań West powstaje pod Poznaniem, w Dąbrówce. Jest dobrze skomunikowane ze stolicą Wielkopolski – w okolicy przebiega droga ekspresowa S11, trasa S5 łącząca Poznań z Wrocławiem, autostrada A2 oraz lotnisko Poznań-Ławica. Centrum zajmie powierzchnię 83 tys. m kw. Wiadomo już, że jednym z klientów będzie spółka InPost. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma W.P.I.P. To świetna opcja dla zainteresowanych wynajmem magazynu w Poznaniu

Inwestycja Panattoni pod Warszawą

Nic dziwnego, że Warszawa nie traci zainteresowania inwestorów – to stolica i jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Kolejne realizowane tu inwestycje nie powinny zatem dziwić. Panattoni rozpoczyna budowę centrum logistyczno-magazynowego Panattoni Park Warsaw South Janki w podwarszawskich Jankach.

Magazyny i hale do wynajęcia w Poznaniu, Katowicach czy Łodzi są bardzo popularne, ale pożądane są też obiekty w Warszawie i okolicy. Panattoni Park Warsaw South wyróżnia się bardzo dobrą lokalizacją – Janki to jeden z kluczowych punktów transportowych Warszawy. Obiekt położony przy Węźle Janki, u zbiegu drogi ekspresowej S8 z DK7, niedaleko S2, a jego powierzchnia wyniesie 70,5 tys. mkw. Zakończenie budowy jest planowane na IV kwartał 2019 r.

Rozbudowa magazynu Śląskiego Centrum Logistyki – Gliwice

Śląskie Centrum Logistyki znajdujące się przy gliwickim porcie śródlądowym planuje nowe inwestycje, w tym m.in. rozbudowę specjalistycznego magazynu wyrobów stalowych. Do 2020 r. powierzchnia magazynu ma zostać zwiększona z 4,8 tys. m kw. do prawie 7,8 tys. m kw. Położenie magazynu jest bardzo korzystne – w pobliżu znajdują się m.in. autostrady A1 i A4, Drogowa Trasa Średnicowa, Odrzańska Droga Wodna, ważne trasy kolejowe itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here