Zimowy wieczór ogrzewany ciepłem bijącym od płonących polan to marzenie niejednej osoby. Wbrew pozorom nie trzeba budować kominka w domu by cieszyć się taką atmosferą. Alternatywą mogą być piece wolnostojące z paleniskiem osłoniętym szybą. Podpowiadamy co należy wiedzieć przed zakupem takiego pieca.

Piec niejedno ma imię

Widok i skwierczenie płonącego drewna w domu kojarzą się przede wszystkim z kominkiem. Jednak takie rozwiązanie zajmuje dużo miejsca, wymaga drogiego, specjalistycznego montażu, a często też generalnego remontu. Dużo łatwiej i taniej można zamontować odpowiedni piec wolnostojący. Wystarczy zabezpieczyć podłoże na którym ma stanąć piec np. płytą z hartowanego szkła i podłączyć piec do odpowiedniego szybu kominowego, co w najgorszym wypadku oznacza konieczność przebicia się do komina. Co za tym idzie, tego typu piec bez problemu można postawić nawet w już wykończonym pokoju.

Piece wolnostojące dostępne na rynku mają bardzo różną stylistykę i wielkość. Dostępne są niewielkie piece żeliwne, które będą doskonale wyglądać w rustykalnych wnętrzach, ale sprawdzą się też jako ogrzewanie w domkach letniskowych podczas chłodnych wieczorów. Można też zdecydować się na proste w formie piece ze stali emaliowanej, zarówno z wkładem szamotowym, jak i bez. Piece wolnostojące mogą mieć szybę tylko z przodu, ale też dostępne są wersje z szybami po bokach, z jednej, lub obu stron. Kupując taki piec oprócz wyglądu, który powinien pasować do wystroju wnętrza warto zwrócić też uwagę na kaloryczność takiego pieca. Ważne jest by wybrać model o ani za małej, ani za dużej kaloryczność, bo w przeciwnym wypadku trudno będzie utrzymać komfortową temperaturę przy rozpalaniu takiego pieca.

Warto zaufać doświadczonemu sprzedawcy

Piec kupuje się na lata, warto więc wybrać taki, który nie tylko zadowoli nas pod względem estetycznym, ale również technicznym i praktycznym. Warto szukać takich sprzedawców jak Manufaktura Kominków (https://manufaktura-kominkow.pl/), którzy nie tylko oferują urządzenia grzewcze sprawdzonych marek (JØTUL i Scan) o wieloletniej gwarancji. Warto posłuchać rad fachowców, którzy te piece montują a także przeprowadzają tzw. pierwsze rozpalenie. Manufakturę Kominków można znaleźć w Redzie i Koszalinie, ta mała polska firma stawia na sprawdzone marki i obsługę na najwyższym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here