Mówiąc o nosidełkach turystycznych, z oczywistych względów najwięcej uwagi poświęca się temu, czy takie akcesorium będzie bezpieczne i wygodne dla jego małego użytkownika. Ponieważ jednak nosidełko w bardzo znaczącym stopniu angażuje osobę rodzica, także i on powinien zwrócić uwagę na własne potrzeby i poczucie komfortu. Nietrudno przecież wyobrazić sobie, że przed czasem zmęczony, z bolesnymi otarciami pochodzącymi od pasów, opiekun nie będzie w stanie poruszać się z nosidełkiem tak, by zapewnić otaczanemu opieką dziecku należyte bezpieczeństwo. Bo choć wiele zależy od tego, jakie udogodnienia dla małego pasażera przewidział producent, to jednak także wygoda osoby dorosłej decyduje o tym, na ile udane będą takie wycieczki.

Wygodne nosidełka turystyczne czyli jakie?

Nosidełka turystyczne można bez obawy o posądzenie o przesadę nazwać sprzętem łączącym cechy fotelika i plecaka na stelażu. Każdy, kto ma za sobą wędrówki z turystycznym plecakiem wie, że ilość przebytych kilometrów i własne samopoczucie po wędrówce wiążą się ściśle z tym, jaką jakość przedstawiał ów plecak. Oczywiście nosidełka stawiają rodzica w zupełnie innej sytuacji, skłaniają go do dźwigania niewątpliwie słodszego i cenniejszego ciężaru niż ekwipunek – ale właśnie tym bardziej opiekun powinien czuć się dobrze. Żeby tak było, nosidełko musi mieć:

  • szelki idealnie pasujące do rozstawu ramion

  • pas biodrowy dający się dostosować do bioder

  • możliwość regulowania poszczególnych pasów

  • tworzywa mocne, ale i nie drażniące skóry

Równie mocno jak własny komfort fizyczny, rodziców może frapować kwestia, jaką kwotę będą musieli przeznaczyć na zdobycie takiej pomocy. Zakup nosidełka turystycznego to inwestycja, na której nie warto oszczędzać. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba z miejsca przygotować się na wydatek rzędu tysiąca złotych – wygórowana cena to zazwyczaj konsekwencja tego, że dany model posiada szczegółowe udogodnienia, które, choć podnoszące komfort użytkowania z punktu widzenia obu stron, nie są kluczowe dla bezpieczeństwa sprzętu. Przed przystąpieniem do zakupów dobrze jest zorientować się w opiniach profesjonalistów, zwrócić uwagę na modele nagradzane okazjonalnymi odznaczeniami. Za naprawdę przystępną cenę można zdobyć sprzęt, który umożliwi spędzanie wspólnych chwil na szlaku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here