Val di Sole – nawet dla ucha nienawykłego do języka włoskiego, ta nazwa brzmi wystarczająco urzekająco, by skusić do zainteresowania się tym obszarem. Kiedy staje się jasne, że Val di Sole tłumaczy się jako Dolina Słońca, a określany takimi słowami obszar to teren w obrębie włoskich Alp, pokusa staje się jedynie większa. Jednak są turyści, którym potrzeba poważniejszych przesłanek, niż obietnica pięknej, zimowej ale i słonecznej aury czy zlokalizowanie kurortów w pobliżu atrakcyjnych tras zjazdowych. Narciarze podróżujący całymi rodzinami, będą szukać w obrębie Val di Sole przede wszystkim miejsc idealnych na pobyt z dziećmi.

Zatem gdzie na narty z dzieckiem w Val di Sole?

Żeby zimowy kurort odpowiadał potrzebom rodziców, musi spełniać kilka warunków. Po pierwsze, powinien być umiejscowiony w pobliżu takich tras narciarskich, biegnących przez łagodne zbocza – na których mali i niezbyt doświadczeni amatorzy białego szaleństwa będą mogli podejmować kolejne próby oswajania nart. Rodzice małych narciarzy szukają ponadto kurortów, które należycie mądrze wykorzystują właśnie takie warunki naturalne – i proponują turystom skorzystanie z usług działających w pobliżu takich tras szkółek i przedszkoli narciarskich.

Rzecz jasna, polscy turyści będą w pierwszej kolejności poszukiwali miejscowości i przedsięwzięć, w których znajdą dla swoich pociech rodzimą kadrę opiekunów i instruktorów. Ostatnim, ale nie mniej ważnym kryterium, jest obecność hoteli, które zaproponują całym rodzinom komfortowe warunki zakwaterowania na czas pobytu w Alpach. Wśród kurortów w Val di Sole, które można brać pod uwagę, poszukując idealnego miejsca na spędzenie rodzinnych zimowych ferii, znajdują się takie kurorty, jak:

  • Folgarida

  • Marilleva

  • Dimaro

  • Monclassico

  • Madonna di Campiglio.

Rozważając, gdzie na narty z dzieckiem w Val di Sole, wypada być na bieżąco z ofertami wysuwanymi przez polskie biura podróży. Przeglądając listę miejsc, w których w danym sezonie mają działać szkółki i przedszkola narciarskie, dobrze też zwracać uwagę na to, jakie inne atrakcje ma w zanadrzu dany włoski kurort. Trzeba bowiem brać pod uwagę i to, że w szkółce dziecko spędzi tylko część dnia – i warto mieć do dyspozycji jak najciekawsze pomysły na spędzanie godzin popołudniowych i wieczorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here