Wrocław jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Stolica Dolnego Śląska od lat jest chętnie odwiedzana przez turystów. Czeka na nich tutaj mnóstwo różnorodnych wakacji. Z bogatej oferty turystycznych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Miasto zostało opanowane przez krasnale. Jest ich obecnie około 300, każdego roku pojawiają się nowe. Każdy z nich ma swoje własne imię. Jak to skrzaty są niewielki, liczą około 30 centymetrów wzrostu. Wykonane z brązu figurki krasnali można spotkać w różnych, często bardzo zaskakujących zakątkach Wrocławia. Odrywanie kolejnych to wspaniała zabawa, w której równie chętnie uczestniczą dzieci, jak i osoby dorosłe. Każdy chce nie tylko znaleźć kolejnego krasnala, ale koniecznie też zrobić sobie przy nim zdjęcie. Odwiedzający miasto turyści bawią się nie tylko w poszukiwanie krasnali. Wrocław jest miastem, w którym nie brakuje zabytkowych obiektów. 

Jedne z najcenniejszych można zobaczyć w najstarszej dzielnicy miasta, na Ostrowie Tumskim. To jedna z 12 wysp położonych na Odrze, prowadzi na nią słynny, bardzo malowniczy Most Tumski. Wędrując po zaułkach Ostrowa Tumskiego (wieczorem oświetlają je gazowe latarnie) możemy podziwiać między innymi najstarszy w mieście romański kościół pod wezwaniem świętego Idziego, gotycką katedrę pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela i Muzeum Archidiecezjalne. Za serce współczesnego Wrocławia uważany jest dzisiaj nie Ostrów Tumski, ale Rynek. Otaczają go kolorowe, bogato zdobione mieszczańskie kamieniczki zbudowane w stylu gotyckim, renesansowym, barokowym, klasycystycznym. Spacerując po Rynku koniecznie trzeba przyjrzeć się bliżej najsłynniejszym wrocławskim kamieniczkom, które noszą imiona Jaś i Małgosia.

Gdzie nocować we Wrocławiu?

Stolica Dolnego Śląska to piękne miasto, w którym atrakcji czekających na turystów jest tak wiele, że nawet połowy z nich nie da się zobaczyć przyjeżdżając do miasta na jeden dzień. Koniecznie trzeba zaplanować dłuższy, przynajmniej weekendowy pobyt. Pojawia się jednak pytanie: gdzie nocować? Z tym nie turyści nie będą mieć najmniejszych problemów. Miasto dysponuje bogatą bazą noclegową. Na wymagających turystów i biznesmenów (miasto przyciąga także świat biznesu) czekają między innymi luksusowe apartamenty w centrum Wrocławia np apartamentywroclaw24.pl. Apartamenty to doskonała opcja dla tych, którzy przyjeżdżają do stolicy Dolnego Śląska w celach turystycznych lub służbowych i podczas pobytu chcą czuć się swobodnie, niemal jak we własnym domu. Apartamenty są doskonale wyposażone, warunki do odpoczynku są w nich idealne. Spora część z nich zlokalizowana jest w centrum miasta, blisko najbardziej atrakcyjnych miejsc. W skład apartamentu wchodzą nie tylko komfortowo urządzone pokoje, ale także kuchnia lub aneks kuchenny. Są idealne do wypoczynku po zwiedzaniu miasta czy spotkaniach biznesowych. Co ważne, zapraszają gości przez 12 miesięcy w roku, a nie tylko podczas miesięcy wakacyjnych. Atutem noclegów w apartamentach są także niższe ceny niż w hotelach. Oferują także zdecydowanie lepsze warunki niż te w kwaterach prywatnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here