Kaszuby potrafią naprawdę zachwycić. Oczywiście chodzi tutaj nie tylko o dorosłych, którzy niewątpliwie będą oczarowani tym regionem, ale pamiętajmy również o tym, że Kaszuby to doskonałe miejsce na wakacje i wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Ten piękny region zachwyca przyrodą i kulturą, dzięki czemu ma do zaoferowania dzieciom naprawdę wiele. Zarówno agroturystyka Kaszuby, jak i domki Kaszuby możemy znaleźć takie, by odpowiadały naszym oczekiwaniom. Jednak oprócz tego warto zwrócić na regionalne atrakcje i zaplanować pobyt tak, by maluchy się nie nudziły.

Atrakcje dla turystów w każdym wieku

Dzieci w zdecydowanej większości uwielbiają zwierzęta, dlatego też odwiedzając Kaszuby, warto wybrać się do mini zoo niedaleko Gdańska. Możemy tutaj przyjechać z dziećmi, a nawet zaplanować imprezę plenerową. Miejsce to pozwala na zorganizowanie urodzin, różnych zabaw, ogniska, grilla, co niewątpliwie zachwyci najmłodszych. Tutaj także dzieci mogą poznać, dotknąć, a nawet nakarmić wiele gatunków oswojonych zwierząt takich jak kucyki, alpaki, kozy, owce, emu, egzotyczne ptaki, daniele, pawie i wiele innych.

Z pewnością starsze dzieci docenią także tutejsze krajobrazy i parki. Znajdziemy tutaj lasy, jeziora, góry, co wszystko sprawia, że Kaszuby są doskonałym miejscem na spacery, przejażdżki rowerowe, a jeżeli lubimy sporty wodne, warto rozważyć również kajaki i narty wodne. Oczywiście w każdym z tego typu obiektów, umożliwiających z korzystanie z atrakcji wodnych, znajdziemy dokładną instrukcję i wytyczne, w jakim wieku dzieci będą mogły skorzystać z tego typu rozrywek.

Ciekawym obiektem, który może zachwycić maluchów, to także dom do góry nogami, najdłuższa deska świata, największy fortepian świata, stół noblisty, parki linowe, a także kolejne atrakcje, umożliwiające na przykład samodzielny wypiek chleba, łowienie ryb w pobliskich łowiskach czy nawet wieczorne ogniska i smażenie kiełbasek.

W zależności od wieku dziecka możemy również odwiedzić Pracownię Ceramiki Kaszubskiej, która otoczona jest w kilkoma jeziorami. Zobaczymy tutaj wystawę ceramiki z tradycyjnymi kaszubskimi wzorami, które na pewno urzekają najmłodszy. W tym miejscu też możemy posłuchać historii o tym, jak wytwarzana jest ceramika, a nawet stworzyć własne naczynie. Niezaprzeczalnie taka atrakcja, jak stanięcie za kołem garncarskim będzie świetnym przeżyciem dla najmłodszych.

Dzieci lubiące historię powinny odwiedzić osadę średniowieczną. Na wejściu spotkamy przewodników ubranych w stroje z epoki, ale musimy pamiętać, że czas tutaj płynie niezwykle szybko. Na miejscu możemy liczyć także na zorganizowane różne warsztaty, dzięki czemu dzieci na pewno nie będą się nudzić, a wręcz przeciwnie – wiele się nauczą i jeszcze więcej zapamiętają.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru miejsca noclegowego?

Pamiętajmy jednak, by podczas planowania wakacji i różnych atrakcji dla dzieci, wybrać takie domki Kaszuby, które zadowolą również najmłodszych. Agroturystyka Kaszuby daje nam wiele możliwości, dlatego też warto dokładnie zastanowić się, w nim podejmiemy ostateczną decyzję. Oprócz codziennego zwiedzania i podziwiania różnych zabytków czy atrakcji w północnej części kraju miejmy świadomość, że dzieci także po powrocie będą potrzebowały odpoczynku lub miejsca do zabawy, dlatego też warto zwrócić uwagę, czy wybrana przez nas agroturystyka Kaszuby oferuje plac zabaw, gdzie maluchy będą mogły swobodnie się bawić, pozostając całkowicie bezpieczne.

Podsumowanie

W zależności od tego, jakie wakacje planujemy, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by wybrana przez nas agroturystyka Kaszuby lub domki Kaszuby oferował udogodnienie rozwiązania, Jakich oczekujemy. Miejmy na uwadze również fakt, że dzieci nie zawsze będą chętne do długich wędrówek, dlatego też wybierzmy odpowiednie miejsce, które zapewni atrakcje dla najmłodszych bez konieczności przemieszczania się. Niewątpliwie duży i rozbudowany plac zabaw będzie sporym atutem, a może stanowić nawet priorytetowy aspekt wyboru danego miejsca noclegowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here