Purple Haze to odmiana należąca do popularnej i chętnie wybieranej odmiany Haze. Zyskała sobie ona status kultowej i cieszy się niesłabnącą popularnością od czasu jej powstania, aż do dziś. Ponadto Haze jest wykorzystywane do wytwarzania nowych krzyżówek, wśród których wyjątkową sławę zyskała sobie właśnie odmiana Purple. Poniżej poświęcamy jej więcej miejsca oraz podpowiadamy kiedy, jak i dlaczego warto włączyć nasiona tej odmiany do swojej dotychczasowej kolekcji. 

Purple Haze – wyjątkowa odmiana dla wyjątkowej kolekcji 

Purple Haze stał się w opinii wielu użytkowników konopi synonimem wysokiej jakości. Odmiana ta jest bardzo żywiczna, a porastające ją kwiatostany bardzo masywne i zwarte. Biorąc pod uwagę profil chemiczny Purple Haze, jest to odmiana o podwyższonej zawartości THC, która może osiągać nawet 22 lub więcej procent. Zawiera w sobie przede wszystkim geny odmiany Haze, ale również w mniejszym stopniu innych odmian indica. 

Specyficzna nazwa Purple Haze wiąże się z wyglądem roślin, z których nasiona kolekcjonerskie są pozyskiwane. Jej intensywnie żywiczne topy mają lekko fioletowy odcień, magicznie kontrastujący z naturalną zielenią. Ponadto Purple Haze jest odmianą stosunkowo wysoką i dużą, co znacząco ułatwia produkowanie dużej ilości nasion – które są tym samym łatwo dostępne oraz stosunkowo tanie. 

Purple Haze to odmiana typu sativa, choć zawiera także mniejsze porcje genów indica. Jej działanie jest bardzo intensywne, co przysporzyło popularności na całym globie. Ponadto Purple Haze jest dostępny w wersji CBD, dedykowanej dla osób suplementujących związki kannabinoidowe.

Purple Haze – jak i gdzie zamawiać? 

Purple Haze to jedna z najstarszych wciąż użytkowanych odmian konopi. Prawdopodobnie powstała w latach sześćdziesiątych, a spopularyzowana została między innymi przez Jimiego Hendrixa, który zadedykował jej piosenkę (noszące taki sam tytuł). Purple Haze powstała prawdopodobnie na terenie USA, choć jej początki owiane są tajemnicą i prawdopodobnie nie uda się ustalić tej sprawy nigdy. 

Purple Haze możesz z łatwością kupić w wielu polskich sklepach konopnych i seedbankach. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na te sklepy, które udostępniają produkty pochodzące od globalnych i uznanych dostawców (np. polski sklep konopny TanieSianie). Warto unikać nasion odmiany Purple Haze pochodzących z drugiej ręki, od prywatnych i nieprofesjonalnych dostawców. Tylko wybór oryginalnego produktu z seedbanku daje gwarancję, że uzyskujesz ziarenko o genotypie zgodnym z odmianą Purple Haze. 

Po zamówieniu Purple Haze warto przechowywać nasiona w tym samym pojemniku, w którym zostało oryginalnie zapakowane. Odseparowanie od wpływu wilgoci, zmiennej temperatury powietrza oraz nadmiaru światła pomoże zachować ziarenko w idealnym stanie kolekcjonerskim. Jest o tyle ważne, że wszelkie czynniki pogodowe mogą mieć niszczący wpływ na strukturę ziarenka, powodując jego degradację, a w najgorszym wypadku – przegnicie lub nieplanowane wykiełkowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here