Udając się na urlop, różne osoby poszukują nieco odmiennych form wypoczynku. Jako że noclegi w Zakopanem są dostępne przez cały rok, można tam się udać zarówno na święta, ferie zimowe, w wakacje letnie, jak i na długi weekend. Przyjeżdżając do tego niezwykle popularnego w Polsce ośrodka jedynie na kilka dni, nie sposób wykorzystać jego potencjału w całości. Zakopane i jego okolice dają bardzo wiele możliwości, z których można skorzystać. Zimą można tutaj uprawiać pełne spektrum sportów zimowych.

Okolice Zakopanego obfitują w liczne stoki, na których można uprawiać narciarstwo oraz jeździć na desce snowboardowej. Można też się wspinać oraz znaleźć tutaj miejsca stworzone dla miłośników sportów ekstremalnych. Nie ulega też wątpliwości, że Zakopane ma swój specyficzny klimat, dlatego też warto tu przyjechać, chociażby na święta, lub wyrwać się z miasta na długi weekend. Bardzo popularne stało się spędzanie tutaj sylwestra oraz Nowego Roku. Zarówno w samym mieście, jak i w okolicach wiele obiektów oferuje kompleksową ofertę z zakresu zorganizowania imprezy sylwestrowej, a także noclegów w tym terminie. Noclegi w Zakopanem w okolicach sylwestra trzeba jednak rezerwować z dużym wyprzedzeniem, gdyż są one niezwykle rozchwytywane.

Co można robić w lecie, w Zakopanem?

Zakopane, pomimo że kojarzone jest głównie z zimowymi wypadami, jest równie atrakcyjne latem. Znajduje się tu bardzo szerokie spektrum obiektów rekreacyjnych, z których można korzystać w lecie. Znajdują się tu liczne obiekty typowo wypoczynkowe, takie jak baseny i hotelowe SPA, a także powszechnie występujące atrakcje, takie jak strzelnice lub kręgielnie. Najbardziej popularnym celem wyjazdów do Zakopanego są jednak piesze wędrówki. Wiele osób przyjeżdża tu, chociażby na dwa dni, aby pospacerować po licznych, Tatrzańskich szlakach. Lokalne organizacje turystyczne dbają o to, by wszystkie szlaki były dobrze oznakowane, aby turyści mogli wybierać pośród różnych tras, przeznaczonych dla osób o różnym poziomie sprawności. To sprawia, że o ile znajdzie się noclegi w Zakopanem na ostatnią chwilę, to warto tu przyjechać choćby na weekend, aby zwiedzić odrobinę Tatrzańskich szlaków.

Noclegi w Zakopanem – gdzie się zatrzymać?

Przyjeżdżając na weekend do Zakopanego, w dodatku z zamiarem spędzenia tego czasu na pieszych wycieczkach lub szusując po ośnieżonych stokach, można zatrzymać się w zwykłym hostelu. W takich miejscach wolne łóżka można znaleźć nawet w szczycie sezonu. Oczekując wyższego standardu, trzeba jednak rozejrzeć się nieco wcześniej, gdyż inaczej można mieć problem z pokojem o wysokim standardzie i przystępnej cenie. Noclegi w Zakopanem oferowane są przez szerokie spektrum obiektów. Są to:

  • Duże, sieciowe hotele
  • Prywatne kwatery
  • Niewielkie gospodarstwa agroturystyczne
  • Hostele
  • Domki letniskowe

Jak widać, każdy kto przyjeżdża do Zakopanego, może znaleźć obiekt adekwatny do swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here