Pomimo stosunkowo wysokich cen i spekulacji o spadku poziomu bezpieczeństwa, Hiszpania jest nadal jednym z najbardziej popularnych kierunków, które Polacy wybierają na wakacyjny wyjazd. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się Wyspy Kanaryjskie i należące do nich Gran Canaria oraz Fuerteventura, a także Baleary, głównie Majorka.

  1. Fuerteventura – last minute dla amatorów sportów wodnych
  2. Dla imprezowiczów biura podróży polecają Majorkę
  3. Gran Canaria – przyrodniczy raj
  4. Lanzarote – śladem listy światowego dziedzictwa UNESCO

Hiszpańskie wyspy słyną nie tylko z pięknej pogody, bezpośredniego dostępu do ciepłego Morza Śródziemnego oraz malowniczych krajobrazów, ale również z faktu, że każda z nich jest inna i oferuje przybyłym na nią turystom różnorodne atrakcje. Niektóre z nich sprzyjają sportom wodnym, inne biernemu opalaniu na plaży – wybór rodzaju wypoczynku zależy od preferencji turystów.

Fuerteventura – last minute dla amatorów sportów wodnych

Fuerteventura, druga pod względem wielkości wyspa z archipelagu Wysp Kanaryjskich to mekka surferów i amatorów sportów wodnych. Powód ogromnego zainteresowania wodnymi aktywnościami zawarty jest w samej nazwie – fuerte to po hiszpańsku ‚silny’, a viento – wiatr. Fuerteventura to wyspa słynąca z silnych wiatrów, które sprzyjają surferom, kitesurferom i windsurferom. Warunki pogodowe to nie jedyny atut tego miejsca, są nim również czyste, piaszczyste plaże, na których z przyjemnością można odpocząć po wyczerpującym surfingu.

Dla imprezowiczów biura podróży polecają Majorkę

Położona na Balearach Majorka to z kolei miejsce dla tych, którzy cenią zabawę do białego rana. Palma de Mallorca to nie tylko stolica wyspy, ale również centrum dobrej zabawy, tańca i imprezowania do późnych godzin nocnych. To właśnie Majorkę biura podróży polecają tym turystom, którzy oprócz pięknej pogody, czystej wody i piaszczystej plaży, doceniają możliwość odwiedzenia licznych dyskotek, barów i pubów.

Gran Canaria – przyrodniczy raj

Wakacje na Gran Canaria będą szczególnie udane dla miłośników przyrody. Wyspa imponuje głównie wydmami i plażami – te zajmują około 25% całej linii brzegowej! Zachwyca także mała pustynia w Maspalomas oraz wąwóz Guayadeque – wiecznie zielone miejsce i prawdziwy raj dla amatorów śródziemnomorskiej flory.

Lanzarote – śladem listy światowego dziedzictwa UNESCO

Na wakacje last minute z pewnością warto wybrać się także na Lanzarote – nieco zapomnianą, ale piękną i malowniczą wyspę archipelagu Wysp Kanaryjskich. To właśnie ona, ze swoimi malowniczymi pejzażami i punktem widokowym w Mirador del Rio, znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here