Wrocław, to miasto słynące z zabytków, nowoczesnej architektury, licznych muzeów, a także parków i miejsc zieleni. Miasto, w którym jeden dzień to za mało, by zapoznać się z najważniejszymi miejscami związanymi z historią.

Muzea, które warto odwiedzić są liczne i na pewno znajdą zwolenników wśród szerokiej rzeszy turystów. Lista ich jest naprawdę imponująca.

Jednym z głównych muzeów Dolnego Śląska jest Muzeum Narodowe, obejmujące przede wszystkim malarstwo i rzeźbę. Jego liczne zbiory prezentowane są również w Pawilonie Czterech Kopuł. To miejsce, gdzie odnajdą się wszyscy fascynaci malarstwa światowego i polskiego. Obecnie Muzeum Narodowe posiada dwa oddziały. Jednym z nich jest Panorama Racławicka. Słynąca na całym świecie przenosi widza w inną rzeczywistość i inny świat. Wrażenia widokowe niezapomniane.
Drugim oddziałem jest Muzeum Etnograficzne, gdzie można podziwiać obiekty z zakresu kultury materialnej, folkloru, tkanin i strojów. Przybliża klimat i pochodzenie Dolnego Śląska.

Kolejnym etapem zwiedzania jest Muzeum Miejskie we Wrocławiu. Jeden dzień nie wystarczy na przygodę z okazami i zabytkami tego obiektu. Wiele oddziałów zachęca zwiedzających do poznania historii tego miejsca. Muzeum Archeologiczne odsłania tysiącletnie okazy i zbiory. Muzeum Militariów jest świetnym miejscem dla wszystkich historyków, którzy interesują się wojskiem i czasami wojennymi.
Muzeum Sztuki Cmentarnej, to przede wszystkim Stary Cmentarz Żydowski, który został udostępniony zwiedzającym. To również oryginalny i niepowtarzalny zespół rzeźby nagrobnej i małej architektury.

Dla wszystkich, którzy chcą powędrować w czasie minionej epoki dziedziny informatyki, swoje wrota otwiera Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery.
Wszyscy miłośnicy mogą zagrać na sprzętach z lat ’70, ’80, ’90. Wspaniały czas spędzony przy dobrej zabawie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Historyków i ciekawych architektury na pewno zachęci do odwiedzenia Muzeum Architektury we Wrocławiu. Wystawy poświęcone malarstwu, architekturze, sztuce użytkowej, a także grafice zapraszają do obejrzenia i podziwiania.

Najmłodszych Wrocław zachęca do zwiedzenia Muzeum Figur Woskowych. Niesamowite spotkanie z bohaterami ulubionych filmów, czy bajek. Zdjęcie zrobione do pamiątkowego albumu z bohaterem w tle.To wspaniały i niezapomniany czas dorosłych i ich dzieci zapamiętany na długo.

Pięknym i wartym odwiedzenia miejscem jest zlokalizowane w kamienicy Muzeum ” Pana Tadeusza”. To najnowsza i najnowocześniejsza część Ossolineum, w którym prezentowane są zbiory literackie i historyczne.

Wrocław, miasto Dolnego Śląska przyciąga turystów z całego świata. Liczne atrakcje turystyczne kuszą i zachęcają do pozostania w nim. Dla tych wszystkich, którzy pragną zatrzymać się na dłużej zapewnione są liczne miejsca noclegowe. Hotel, hostel, apartament do wynajęcia zaprasza przyjezdnych i gwarantuje ciekawe spędzenie czasu w polskiej Wenecji. Poza zwiedzaniem zabytków, ciekawych miejsc, kościołów, warto zatrzymać się na chwilę i stanąć przed drzwiami muzea.

Po wrocławskich muzeach oprowadza czytelnika Marianna z Kings Apartments, firmy oferującej wynajem apartamentów we Wrocławiu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here