O 6 rano słychać płacz dziecka za ścianą. Dzieci biegają po korytarzu hotelowym, przez który przepychasz się z walizkami. Nad basenem, gdzie chcesz nie tylko popływać, ale i po prostu poleżeć i ukoić nerwy, tłum dzieci biega, skacze do wody, rozchlapuje ją wokoło, wrzeszczy… Śmiech dzieci jest oczywiście radosny i poprawia nastrój, jednak na dłuższą metę odpoczynek w takim miejscu jest męczący dla każdego. Nie tylko dla rodziców, którzy niby pojechali na wakacje, a tak naprawdę nadal wykonują przy dzieciach podobne czynności jak w domu, ale też dla innych. Kto przyjechał na wycieczkę, żeby uciec od domowego rozgardiaszu, dzieci ma już dawno odchowane i z maluchami nie miał dawno kontaktu, albo po prostu ma stresującą pracę i chce wypocząć w spokoju, będzie niezadowolony z towarzystwa takiej wesołej, głośnej grupy. I to nie dlatego, żeby ogólnie nie lubił dzieci – po prostu żąda spokoju, ciszy, wypoczynku. Dlatego właśnie powstają hotele dla dorosłych – miejsca wolne od dzieci!

Czym jest hotel dla dorosłych?

Hotel dla dorosłych – czyli inaczej children free – to hotel, do którego wstęp mają tylko osoby powyżej pewnego roku życia. Najczęściej to 16, 18 czy 21 lat. Wszystko zależy od tego jaki to hotel i jaki jest jego indywidualny regulamin. Warto jednak podkreślić, że tego rodzaju miejsca są zawsze przeznaczone jedynie dla dorosłych – nie ma górnego limitu. Spokój znajdą tam zarówno seniorzy, jak i młode osoby w związkach, które chcą spędzić romantyczny weekend. Do takich hoteli można bowiem przybywać na dowolną ilość czasu. Niektóre małżeństwa jadą na cały turnus bez dzieci. Inni z kolei wybierają się na kilka dni sami, a później wyjeżdżają w inne miejsce, do hotelu przyjaznego rodzinie, razem ze swoimi pociechami. Niewątpliwie pomysł hotelu dla dorosłych jest bardzo ciekawy i dobrze, że się pojawił.

Gdzie znaleźć hotele dla dorosłych?

Oferty takich hoteli children free znajdują się zarówno w Polsce, jak i w różnych innych krajach. Najwięcej jest ich w państwach czerpiących duże zyski z turystyki – jak Hiszpania, Grecja czy Egipt. Można jednak znaleźć sporo takich miejsc także i w naszym kraju – na przykład na Mazurach, albo w Górach Świętokrzyskich. Warto, ponieważ dzięki temu spędzi się naprawdę uroczy weekend czy wakacje. Hotele takie są oblegane między innymi w Walentynki, ale to też świetne miejsce do spędzania rocznic czy na zaręczyny. Dodajmy, że tego rodzaju hotele najczęściej są dobrze wyposażone, by dorośli mogli korzystać między innymi z sauny, basenu, czy pysznej restauracji. Żeby odnaleźć ofertę, która najbardziej będzie odpowiadać czyimś wymaganiom, warto dokładnie przejrzeć internet. Stron z ofertami nie brakuje, a wszystkie są dobrze opisane, dzięki czemu wiadomo która będzie najlepiej dostosowana do wymagań konkretnej osoby i łatwiej coś wybrać.

A może czasowo dla dorosłych?

Są i takie hotele, które przyjmują jedynie osoby dorosłe w określonych okresach w roku. Na przykład przez 2 tygodnie lipca mogą tam przyjeżdżać jedynie dorośli, a kolejne 2 tygodnie przeznaczone są już także dla dzieci. Takich ofert również nie brakuje, więc warto poszukać. Podsumowując jednak, hoteli dla dorosłych powstaje coraz więcej i to w różnych miejscach na świecie. Wszystko dzięki dużemu zainteresowaniu, jakim się cieszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here