Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Była stolica słynie ze starodawnych zabytków, imponujących obiektów sakralnych oraz nowoczesnych centr muzealnych. Wiele osób odmawia sobie wycieczki do Krakowa, ponieważ słyszy, że jest to bardzo drogie miasto. Nawet takie obiekty, jak hostel w Krakowie, nie przekonują ich do przyjazdu. Czy Kraków naprawdę jest taki drogi?

Koszta pobytu w Krakowie

Wybierając się w okolice Rynku Głównego w Krakowie można od razu zauważyć, że obfituje on w mnóstwo tak zwanych miejsc premium – ekskluzywnych restauracji, wielogwiazdkowych hoteli oraz klimatycznych kawiarni ale także smutnych tanich krakowskich hosteli rodem z PRL. Niebotyczna ilość drogich obiektów wynika między innymi z faktu, że wielu turystów odwiedzających miasto przyjeżdża z krajów zachodnich, gdzie obowiązuje inna waluta oraz warunki ekonomiczne.

Kraków dla osób oszczędnych

Na szczęście wizyta w Krakowie nie musi być droga. Miasto odwiedza tak duża liczba turystów, że lokale usługowe mocno konkurują ze sobą, dlatego wprowadzają specjalne oferty dla ludzi mniej zamożnych. Dodatkowo należy pamiętać, że Kraków jest jednym z najbardziej rozwiniętych ośrodków studenckich, co powoduje, że można znaleźć tam wiele miejsc dostosowanych do uczniowskiego portfela.

Osoby szukające taniego noclegu powinny wybrać Hostel Kraków. Miejsce tego typu pozwala spędzić noc w relatywnie dobrych warunkach, a zarazem zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Ważne, żeby wybrany Hostel w Krakowie był położony w okolicy Starego Miasta, ponieważ dzięki temu można być blisko wszystkich najważniejszych atrakcji turystycznych.

Mając już zarezerwowany Hostel w Krakowie warto zadbać o przygotowanie listy miejsc, w których można zjeść tanie posiłki. Oczywiście tanią i szybką opcją są budki typu fast-food, z tym że nie każdy lubi tego rodzaju jedzenie. Innym rozwiązaniem są bary mleczne, których nadal jest bardzo dużo na terenie miasta. Jadąc z niewielką ilością gotówki do Krakowa nie trzeba rezygnować z posiłków w restauracjach. Miasto obfituje w tak dużą liczbę restauracji, że można znaleźć dużo lokali oferujących menu na każdą kieszeń. Tanich posiłków można szukać również w okolicach uczelni studenckich, ponieważ bardzo możliwe, że znajdują się tam lokale przeznaczone dla młodych, jeszcze nie zarabiających ludzi.

hostel w krakowie sniadania

Co warto zwiedzić decydując się na Hostel Kraków?

Kraków słynie z wielu zabytków turystycznych, których zobaczenie na szczęście nie jest bardzo kosztowne. Większość obiektów posiada ulgowe bilety dla osób, które mogą być w cięższej sytuacji finansowej (studenci, emeryci itd.). Poniżej wymienione są atrakcje, których wstyd nie odwiedzić będąc w Krakowie.

Rynek Główny i Bazylika Mariacka

Tego miejsca chyba nie trzeba nikomu szczególnie przedstawiać. W okolicy Rynku Głównego warto pojawić się w okolicy południa, żeby usłyszeć na żywo słynny hejnał mariacki.

Zamek Królewski na Wawelu

Renesansowa rezydencja królewska zachwyca piękną architekturą oraz ogromnym muzeum,  w którym można zobaczyć drogocenne eksponaty. Będąc na Wawelu warto również odwiedzić Katedrę Wawelską, w której pochowani są wybitni polscy przywódcy.

Krakowski Kazimierz

Po noclegu spędzonym w Hostel Kraków – Draggo warto udać się na Krakowski Kazimierz, którego uliczki prezentują się szczególnie okazale w porannych promieniach słońca. Była dzielnica żydowska umożliwia spróbowanie nietypowych potraw oraz zobaczenie wielu zabytkowych kamienic.

Fabryka Schindlera

Miejsce, które każdemu przypomni o niezwykłym człowieku ratującym Żydów w czasie okupacji. Obecnie w budynku fabryki mieści się muzeum, w którym znajdują się zarówno wystawy stałe, jak i czasowe.

Kopiec Kościuszki

Najsłynniejszy krakowski kopiec, który został usypany na wzniesieniu wzgórza Sikornik. Został stworzony ku czci Tadeusza Kościuszki. Obecnie kopiec można zwiedzać za relatywnie niewielką opłatą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here