Wymarzone wakacje, słońce, plaża, świetny hotel i bardzo dobre towarzystwo przyjaciół. Podziwiasz widoki, które zapierają dech w piersiach, zwiedzasz ciekawe miejsca, o których do tej pory tylko czytałeś… Co zrobić, kiedy wakacyjną sielankę przerywa niespodziewany wypadek lub choroba? Jak poradzić sobie z szybkim i bezpiecznym dla zdrowia powrocie do kraju?

Pamiętaj o ubezpieczeniu dla podróżujących

Choroba nie wybiera, a wypadek może przydarzyć się wszędzie. Jeżeli chcesz cieszyć się wakacjami i być przygotowanym na najbardziej niespodziewane wydarzenia, przed wyruszeniem w podróż pamiętaj o tym, żeby się ubezpieczyć. Usługi medical assistance to świetne rozwiązanie dla osób, które planują urlop lub często podróżują. Osoba, która zachoruje podczas pobytu za granicą lub jest w jakiś sposób niedysponowana, może liczyć na szybką, profesjonalną i dobrze zorganizowaną pomoc.

Co zrobić, gdy dopadła nas choroba albo zdarzył się wypadek?

Najważniejszą rzeczą, o jakiej należy pamiętać, udając się w podróż, to zapisanie numeru infolinii medical assitance. Kiedy wydarzy się jakaś nieprzewidziana sytuacja, należy jak najszybciej skontaktować się z konsultantem. Infolinia jest dostępna każdego dnia (nawet w weekendy i święta) i przez całą dobę. Konsultant pomoże w zorganizowaniu odpowiedniej pomocy. Pracownik infolinii pomoże zorganizować kontakt z lekarzem, zadba o monitorowanie kosztów leczenia oraz gromadzenie dokumentacji medycznej a co najważniejsze zorganizuje bezpieczny powrót do kraju zarówno drogą powietrzną jak też lądową.

Medyczny transport lotniczy

Przepisy ruchu lotniczego są bardzo rygorystyczne, a obsługa linii lotniczych surowo ich przestrzega. Osoby z widocznymi urazami lub stanami chorobowymi (np. widoczny stan poudarowy) mogą nie tylko mieć problemy z wejściem do samolotu, ale przede wszystkim mogą nie zostać do niego wpuszczone. Świetnym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia, które w swoim pakiecie posiada medyczny transport lotniczy. W przypadku nieprzewidzianej choroby lub niespodziewanego wypadku pacjent może liczyć na opiekę lekarza, ratownika medycznego lub pielęgniarki podczas samolotowego rejsu. Usługa medycznego transportu samolotowego przeznaczona jest także dla osób, które z powodu swoich dolegliwości nie są w stanie samodzielnie się poruszać. Ubezpieczyciel zapewnia możliwość podróżowania w pozycji leżącej, na odpowiednio zabezpieczonych noszach, a także pomaga w załatwieniu wszelkich formalności związanych z transportem powietrznym.

Transport medyczny do kraju pochodzenia

Nowoczesne, wyposażone najlepszym sprzętem medycznym karetki, profesjonalnie przeszkolony personel oraz doświadczenie w opiece nad pacjentami na długich dystansach. Medical assitance zapewnia pacjentom transport medyczny do kraju pochodzenia, żeby mogli dokończyć leczenie i w spokoju, wśród bliskich sobie osób wracać do zdrowia. Karetki pogotowia są nie tylko przystosowane do transportu chorych na długich trasach, ale także wyposażone w nowoczesny medyczny sprzęt, który zapewni pacjentom bezpieczny powrót do kraju pochodzenia. Chorzy mogą liczyć na opiekę specjalnie przeszkolonego personelu medycznego oraz na bezpieczną i spokojną podróż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here