Korfu to wciąż przez wielu Europejczyków nie odkryta wyspa. Dlatego właśnie postanowiliśmy opisać ją, pod kątem dodatkowych informacji o których powinien wiedzieć każdy turysta. Co ważne – nie będziemy się tu koncentrować na miejscach, które warto zobaczyć. Jeśli szukasz takich informacji, zapraszamy do Korfu co warto zobaczyć Salatkapogreckuwpodrozy.

Kulinaria

W związku z tym, że Korfu jest wyspą grecką, znajdziemy tu głównie grecką kuchnię. Tradycyjnym jej elementem są oczywiście ryby, ale też i oliwki. Oprócz tego dieta jest tu bardzo bogata w cytrusy i winorośle. W menu wyspy możemy natknąć się między innymi na takie potrawy jak gyros, souvlaki i świeży ser feta. Podstawowym napojem z jakim spotkamy się na Korfu jest oczywiście likier z kumkwatu, który produkuje się w ogromnych ilościach.

Uprawianie sportu

Na terenie wyspy, można z powodzeniem uprawiać wiele rodzajów sportów. Oprócz dostępnych w hotelach rodzajów aktywności, możemy tu również pojeździć konno, popływać a nawet nurkować. Niedaleko stolicy wyspy znajduje się też klimatyczny aquapark. W związku z tym, że wyspa ta jest w głównej mierze terenem górzystym, można tu uprawiać także i turystykę górską.

Przepisy wjazdowe

Korfu jest wyspą grecką. Skoro zaś sama Grecja należy do Unii Europejskiej, to wjazd na wyspę również nie będzie wiązał się z jakimikolwiek trudnościami. Wręcz przeciwnie – żeby przyjechać w to miejsce, wystarczy jedynie posiadać dowód osobisty. Opcjonalnie może to być paszport.

Sezon turystyczny

Na Korfu warto wybrać się pomiędzy majem a wrześniem. Warto jednak pamiętać, że w maju temperatura wody wciąż jest zbyt niska, by móc bezpiecznie pływać. Z kolei we wrześniu cała przyroda na Korfu zaczyna powoli przygotowywać się do nadchodzącej zimy. Pomiędzy czerwcem a sierpniem średnie temperatury to około 30 stopni Celsjusza. Klimat tutejszy przypomina więc upalne, polskie lato.

Więcej informacji na temat samej wyspy i zwyczajów na niej panujących można znaleźć na Salatkapogreckuwpodrozy.pl – Korfu. Zapraszamy do lektury!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here