Tłum uśmiechniętych ludzi i zapach ciepłego, jedzenia. Gwar, rodzinna atmosfera i smaki, które znamy tylko z rodzinnych obiadów. Tak właśnie wygląda karczma o jakiej myślimy jeżdżąc drogami Warmii i Mazur. Gdy zrobimy się głodni i chcemy odpocząć możemy się przenieść do przytulnego wnętrza, czekającego na podróżnych

Karczma Bartbo – Dla głodnych i zmęczonych

Powstała z myślą o gościach Parku Rozrywki Aktywnej w Butrynach. Miała być uzupełnieniem oferty i urozmaiceniem wypoczynku, stała się czymś więcej. Od początku jej istnienia, było  jasne, że menu w takim miejscu, musi oferować nie tylko to co szybkie i łatwe w przygotowaniu, lecz także to co zaskoczy wyjątkowym charakterem. Pogranicze Warmii i Mazur to niezwykle ciekawy region, zarówno jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, jak i kulturę, także w wymiarze kulinarnym. Tu łączą się tradycje dawnych Prus Wschodnich, Mazowsza, a także kuchni Podlasia. Jeśli dołożymy do tego spuściznę ludności napływowej z dawnych Kresów Wschodnich, która przyjechał na te tereny po Drugiej Wojnie Światowej, otrzymujemy niezwykle ciekawą mieszankę smaków.

Domowe gotowanie.

Wiele kucharek i kucharzy za punkt honoru stawia sobie przygotowywanie posiłków według przepisów przekazanych im przez mamy i babcie, siła dobrego jedzenia tkwi bowiem w doświadczeniu poprzednich pokoleń. Choć oczywiście jest jeszcze coś, co czyni dania ciekawymi i niebanalnymi. To kulinarna ciekawość świata, otwartość na nowe smaki i składniki, przyprawiona odrobiną ułańskiej fantazji. Trzeba bowiem pamiętać, że każdy stary, sprawdzony, babciny przepis też był kiedyś udoskonalany i zmieniany.

Regionalne produkty.

Siłą Karczmy Bartbo jest bezpośredni dostęp do lokalnych dostawców. Warmia i Mazury to region rolniczy, Zielone Płuca Polski, które oferują niezwykłe bogactwo składników. I nie chodzi tu tylko o to co można wyhodować czy zasadzić, mowa tu także o tym co można znaleźć lub złowić. Tutejsze lasy to idealne miejsce dla grzybów, których smaku nie da się niczym zastąpić. Natomiast rzeki i jeziora to niewyczerpalny magazyn ryb, które są źródłem bardzo ważnych składników naszej diety.

Doświadczony zespół

Załoga karczmy Bartbo to zgrana ekipa, łącząca w sobie doświadczenie starszych kucharzy i przebojowość młodej kadry. Zbiór tych cech sprawia, że potrawy serwowane w Butrynach przyjemnie zaskakują podniebienie. Wszystko co opuszcza kuchnię przygotowywane jest na miejscu ze świeżych produktów. Nawet to co znajduje się w karcie pod hasłem „Fast Food”, smakuje tu inaczej.

Karczma w Parku

Na koniec dwa słowa o najbliższej okolicy. Karczma Bartbo jest częścią Parku Rozrywki Aktywnej w Butrynach. Powstała z potrzeby wytchnienia i zaspokojenia głodu po zabawie. To miejsce stworzone dla całych rodzin i wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas i dobrze się bawić, a po wszystkim odpocząć. Karczma znajduje się przy trasie łączącej Olsztyn i Szczytno oraz Olsztynek. Wśród lasów i jezior, w miejscu, które od lat stanowi turystyczne centrum tej części Polski. Nie można tu nie trafić jadąc z Warszawy w stronę Giżycka czy Mikołajek. Trzeba to miejsce zaplanować jako przystanek trasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here