Jesień to świetny czas na krótkie spacery i wycieczki do galerii sztuki. To również doskonała pora roku na niespieszne rozmowy i spędzanie wolnych chwil w miłym towarzystwie. Warszawa to znakomita wyjazdowa destynacja o każdej porze roku, ale schyłek lata i pierwsze mroźne dni w wyjątkowy sposób sprzyjają eksploracji miasta.

Zaplanuj podróż

Przed przyjazdem do stolicy warto poszukać miejsca do odpoczynku i snu. Przeglądając oferty na stronach internetowych najlepiej wybierać noclegi i apartamenty zlokalizowane w ścisłym centrum. Dzięki temu będzie można na piechotę dotrzeć do najciekawszych miejsc i być zawsze nieopodal najważniejszych wydarzeń.

Miejsca na jesienne spacery

Jesienią szczególnie pięknie prezentują się łazienki Królewskie. Spacerowanie po mieniących się różnymi odcieniami brązów, czerwieni i żółci ogrodach to wyjątkowe przeżycie i okazja do zrobienia świetnych zdjęć. Oprócz Łazienek można też zdecydować się na przechadzkę po wiślanych bulwarach, Polu Mokotowskim, Starym Mieście i bogatej we wspaniałe murale i ukryte w podwórkach klimatyczne kapliczki Pradze.

Galerie sztuki i muzea w Warszawie

Po długim spacerze można się nieco ogrzać w otoczeniu dzieł sztuki. Wizyta w jednym z warszawskich muzeów lub galerii sztuki to idealne miejsce na odpoczynek. Warto wiedzieć, że wszystkie stołeczne placówki tego typu w jeden dzień w tygodniu czynne są dla zwiedzających za darmo, np. w poniedziałek można pójść do Muzeum Plakatu, we wtorek do Muzeum Narodowego, we środę do muzeum na Zamku Królewskim, we czwartek do Zachęty lub Muzeum Etnograficznego, a w niedzielę do Muzeum Fryderyka Chopina.

Z kolei dostępne bezpłatnie przez cały rok są m. in.: Muzeum Rzeźby Xawerego Dunikowskiego oraz Park Rzeźby w Królikarni.

Wycieczka na targ staroci

Miłośnicy przedmiotów „z duszą” mogą wybrać się na jeden z dwóch najsłynniejszych warszawskich giełd staroci – pod warunkiem, że wycieczkę do stolicy zaplanowali w weekend, ponieważ bazar na Kole i targ Olimpia, o których mowa, funkcjonują tylko w soboty i niedziele. Ci, którzy będą w mieście w tygodniu mogą iść do jednego z licznych antykwariatów, w których oprócz książek i starych winyli można też często znaleźć mnóstwo przedmiotów codziennego użytku, antyków, a nawet mebli.

Nowy repertuar w teatrach

Jesień to wyjątkowy czas w teatrach, wtedy ma miejsce najwięcej premier, odświeżane są również repertuary. Szczególnie warto obejrzeć sztukę w Teatrze Muzycznym Roma, Teatrze 7 piętro, Och Teatrze lub Teatrze Narodowym.

Warszawskie kafejki

Po dniu spędzonym na świeżym powietrzu lub obcowaniu ze sztuką najlepiej zrelaksować się z filiżanką pysznej gorącej kawy w dłoni i skosztować np. dyniowych babeczek. Tego rodzaju przyjemności czekają na wszystkich w licznych stołecznych kafejkach i cukierniach. Najpopularniejsze i najmodniejsze z nich znajdują się na Nowym Świecie, Krakowskim Przedmieściu i na Pradze. Często wieczorami można również wysłuchać tam koncertu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here