Włoska Wenecja to bez wątpienia jedno z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miast na świecie. Nic w tym dziwnego – niesamowity klimat i ciekawe zabytki sprawiają, że miasto przyciąga odwiedzających przez cały rok. Co warto zobaczyć w Wenecji? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Rejs gondolą

Zapewne większości osób Wenecja kojarzy się z gondolami. To słuszne skojarzenie, gondole bowiem kursują po weneckich kanałach regularnie – cały dzień, aż do późnego wieczora. Przejażdżka Canal Grande to gwarancja niezapomnianych wrażeń widokowych – wzdłuż trasy stoją najświetniejsze pałace weneckie, wywołujące wielkie wrażenie swą bizantyjską architekturą.

Plac, Bazylika i zegar Św. Marka

Z pewnością warto zobaczyć również Plac Świętego Marka, otoczony ze wszystkich stron zabytkami. Na środku znajduje się wieża Campanila, czyli dzwonnica, na której szczyt można wejść i zobaczyć Plac z góry. Obok stoi Bazylika Św. Marka (miejsce pochówku Marka Ewangelisty) zbudowana w stylu bizantyjskim, przyciągająca wzrok złotymi mozaikami i pięknymi figurami. Wstęp do środka jest bezpłatny, ale niestety zazwyczaj trzeba liczyć się z bardzo długimi kolejkami do wejścia. Wart zobaczenia jest też zegar Świętego Marka na renesansowej wieży, wyróżniający się złoto-niebieską tarczą zdobioną znakami zodiaku.

Pałac Dożów i Most Westchnień

W Wenecji koniecznie trzeba zobaczyć także byłą siedzibę dożów, czyli władców, najwyższych urzędników miasta. Pałac mieści się niedaleko Placu Świętego Marka. Słynie z widowiskowych złotych schodów i ogromnych, zdobionych złotem sal obrad. Z pałacu, w którym niegdyś znajdował się Trybunał Kryminalny, prowadzi do budynku więzienia Most Westchnień. Dzisiaj kojarzy się on raczej romantycznie – z miłosnymi westchnieniami zakochanych płynących pod nim gondolą, jednakże jego nazwa pochodzi od westchnień więźniów, patrzących z niego po raz ostatni na Wenecję, zanim zaprowadzono ich do więzienia.

Most Rialto

Most Rialto to najstarszy i zarazem najsłynniejszy most nad Canal Grande. Jest też zazwyczaj najbardziej zatłoczony. Znajdują się na nim liczne sklepiki tłumnie odwiedzane przez turystów. Most wyróżniają również wysokie, zdobione arkady. Jest też dość wysoki, dlatego poruszanie się po nim z dziecięcym wózkiem może być utrudnione.

Inne atrakcje

To nie wszystkie atrakcje Wenecji. To piękne miasto obfituje w wiele innych niezwykłych zabytków i urokliwych miejsc, o których więcej można poczytać tutaj: https://tasteandtravel.pl/2017/09/08/wenecja-zwiedzanie/. Zachęcamy do zgłębienia tematu i przede wszystkim odwiedzenia Wenecji. Warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here